,,Święto Strażaka” 2018

Dnia 15 lipca 2018r. obchodziliśmy ,,Święto Strażaka”, święto tych z naszej społeczności, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale bardzo piękną zaszczytną służbę dla dobra drugiego człowieka.

…Bogu na chwałę, ludziom na ratunek….

Idee jakie przyświecają naszym druhom zaczerpnięte są  od patrona strażaków św. Floriana. Tego, który poniósł śmierć męczeńską śpiesząc z pomocą prześladowanym chrześcijanom.

W tym dniu została odprawiona Msza Święta w intencji druhów, ich rodzin, oraz zmarłych strażaków OSP Serokomla. Do kościoła wstawił się Poczet Sztandary, Druhowie OSP, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza na czele z Prezesem i Naczelnikiem straży. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz powiatowych, gminnych i samorządowych, rada gminy oraz wspólnota parafialna. Oprawę liturgiczną przygotowali druhowie strażacy. Mszę Świętą odprawił Kapelan Strażaków Proboszcz Parafii Serokomla Ksiądz Kanonik Henryk Domański.

Po Mszy świętej nastąpił przemarsz do Strażnicy OSP w Serokomli na dalszą część uroczystości. Spotkanie poprowadził Prezes OSP, powitał zaproszonych gości, … Głos zabrali: Starosta Powiatu Łukowskiego – Janusz Kozioł, Dowódca JRG Łuków – Sylwester Goławski, Wójt Gminy Serokomla – Piotr Chaber. Następnie zostały wręczone dyplomy i statuetki uczniom Gimnazjum w Serokomli, którzy wyróżnili się w konkursie powiatowym wiedzy z zakresu pożarnictwa.

W ramach współpracy organizacji pozarządowych działających na terenie naszej gminy członkowie SMGS pomogli w organizacji części kulinarnej.

Z okazji tej uroczystości składamy serdeczne podziękowania druhom OSP w Serokomli za działalność ratowniczą, służbę na rzecz drugiego człowieka, wychowanie młodego pokolenia w duchu pomocy innym i służbie Ojczyźnie. Życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej i społecznej, oraz dużo zdrowia i szczęścia w życiu osobistym i rodzinnym.

Prezes OSP Serokomla Mieczysław Gałęzowski