Ogłoszenia duszpasterskie 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022

1. W niedzielę /9.10/ przeżyliśmy Uroczystość Odpustową NMP. Różańcowej. Jeszcze raz dziękujemy ks. Pawłowi Siedlanowskiemu z Siedlec, który przewodniczył sumie odpustowej oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach do tego wydarzenia i jego przeżyciu, zwłaszcza osobom zaangażowanym w liturgię i procesję. Równie serdecznie dziękujemy też osobom, które dostarczyły różne produkty spożywcze na odpustowy obiad dla kapłanów.
  2. Scholi młodzieżowej wraz z jej opiekunami dziękujemy za przewodniczenie ostatniemu w tym roku nabożeństwu fatimskiemu, a mieszkańcom Kolonii Zachodniej za piękne przygotowanie świątyni i placu.
  3. W miniony piątek – 14.10 – miało miejsce spotkanie Rady parafialnej z ks. biskupem Ordynariuszem, który temu spotkaniu przewodniczył.
  4. W dniu dzisiejszym:
    – podczas każdej Mszy św. dziękujemy Bogu za dar Wielkiego Rodaka, papieża, św. Jana Pawła II z okazji 44 r. jego wyboru /1978 r./;
    – z okazji Dnia Papieskiego, jak co roku, zbierane są przed kościołem ofiary pieniężne na fundusz stypendialny dla zdolnej, ale pochodzącej z ubogich materialnie domów młodzieży;
    – po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo różańcowe;
    – taca na ogrzewanie kościoła.
  5. W zakrystii przyjmujemy wypełnione kartki wypominkowe. Czyste zaś kartki wyłożone są na stolikach z prasą oraz w zakrystii. Przypominamy o podawaniu adresu na przekazywanej kartce.
  6. Za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy się modlić 1 i 2 listopada, przez całą Oktawę /do 8.11. włącznie/, we wszystkie niedziele listopada i przez cały rok w wybranym dniu danego miesiąca.
  7. Mając na uwadze zbliżającą się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, ponawiamy apel o zachowanie porządku na cmentarzu i podstawową segregację odpadów /…………………………/
  8. W najbliższą niedzielę /23.10/:
    – przed każdą Mszą św. będą modlitwy wypominkowe;
    – taca będzie zbierana na potrzeby misji katolickich.
  9. W prasie katolickiej:
  10. Odeszli do wieczności:

+ Romana Karasek z Rudy

+ Eugeniusz Strzelecki z Rudy