Ogłoszenia duszpasterskie 28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022

 1. Przeżywamy dziś Uroczystość Odpustową poświęconą uczczeniu Matki Bożej Różańcowej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00 Serdecznie zachęcamy do udziału w tej uroczystości wszystkich parafian i gości.
 2. W dzisiejszą też niedzielę, we wszystkich kościołach w Polsce prowadzone jest tzw. liczenie wiernych ( ilość osób obecnych na poszczególnych Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św.)
 3. W związku z bardzo przykrą i niebezpieczną sytuacją, która miała miejsce w ubiegłą niedzielę informuję, że w przypadku powtórzenia się nagannych zachowań, godzących w moje dobra osobiste oraz dobro naszej parafii, zostaną podjęte prawem przewidziane działania.
 4. Rozprowadzamy kalendarze rolników (35 zł) oraz z ziołami (10 zł). Chętni zgłaszają się do zakrystii.
 5. W najbliższy czwartek –10 – zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, które przygotuje i poprowadzi ks. Marcin wraz z młodzieżą i ministrantami. O kościół zaś i plac prosimy aby zadbali mieszkańcy Kolonii Zachodniej. Nabożeństwo będzie bezpośrednio po Mszach św., czyli o godz. 18.00 /nie będzie w tym dniu różańca o g. 16.15
 6. W piątek -14.10 – o godz. 18.00 zaplanowane jest spotkanie na plebanii ks. biskupa z Radą parafialną. Zapraszam serdecznie Radnych, którzy w chwili obecnej pełnią swoją służbę dla dobra parafii. /……………../
 7. Parafia Adamów zaprasza 14.10 na Młodzieżowy wieczór z Bogiem Taca w przyszłą niedzielę będzie na ogrzewanie kościoła.  
 8. Na stolikach obok prasy wyłożone są kartki wypominkowe Czytelnie wypełnione kartki przynosimy do zakrystii.
 9. W najbliższą niedzielę – 16.10 – przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Jak co roku, w naszych rozważaniach nawiążemy do osoby św. Jana Pawła II oraz jego nauczania. Stałym też elementem tego Dnia jest zbiórka pieniędzy przed kościołem na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki zapraszamy Szkolne Koło Caritas.
 10. W prasie katolickiej:
 11. Odszedł do wieczności:

+ Antoni Pytlak z Bielan