Życzenia dla Kapłanów z okazji Ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa

Powiększ obraz

Wielki Czwartek to dzień, w którym dziękujemy Panu Bogu za dar Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Pełni ufności i nadziei, składamy naszym Kapłanom najserdeczniejsze życzenia.

Z Bożej łaski stajemy dziś na ołtarzu Jezusa Chrystusa, aby podziękować Mu za dar Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wspominając to cudowne wydarzenie, nasze myśli biegną do Was:
Czcigodny Księże Henryku i Drogi Księże Arturze!
Przez kilka dni zastanawialiśmy się czy będzie nam dane być tutaj z Wami. Doświadczenie ostatnich trzynastu miesięcy pokazało, jak nic pewnego na tym świecie nie jest. Dlatego z ogromną radością stajemy w naszej świątyni, aby być jeszcze bliżej Chrystusa Ukrzyżowanego oraz aby razem z Wami dziękować Panu Bogu za dar Waszego Kapłaństwa.
Teraz, gdy bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy Waszej niezłomnej wiary w Boże Miłosierdzie, pragniemy życzyć Wam, abyście zawsze pozostali wierni Chrystusowi. Niech On jako Najwyższy Kapłan będzie dla Was najważniejszy i niech obdarza Was swoimi łaskami. Niech Duch Święty obdarza Was siłą i odwagą w głoszeniu Dobrej Nowiny, w tym coraz dziwniejszym świecie. Życzymy Wam niekończącego się zaufania Opatrzności Bożej oraz tego, abyście po prostu byli dobrymi Pasterzami.
Dziękujemy Wam za posługę duszpasterską w naszej rodzinie parafialnej, za bezkompromisowe podejście do prawdy wiary i życia duchowego, zwłaszcza teraz, gdy nasze serca przepełnione są łękiem, poczuciem osamotnienia i szukają sensu w nieznanym dotąd doświadczeniu. Dziękujemy, że prowadzicie nas drogą Jezusa, drogą Prawdy i Życia. Przed Wami ogromne wyzwania i wiele pracy w pandemicznej i mamy nadzieję- po pandemicznej rzeczywistości. Mamy świadomość jak wiele spoczywa na Waszych barkach i jak wiele zależy od Was, dlatego zapewniamy Was o naszym wsparciu i modlitwie, którą otaczamy Was każdego dnia, a dzisiaj szczególnie. W naszych modlitwach polecamy Was Najświętszej Maryi Pannie i Św. Józefowi, niech otaczają Was czułą opieką.
Szczęść Boże.