OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 Niedzieli adwentu – 10.12.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 Niedzieli adwentu – 10.12.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy NIEDZIELĘ POMOCY KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Zbiórka do puszek przed świątynią. Na Mszy o 10:00 poświęcimy medaliki uczniom kl. III. Po niej spotkanie dla wszystkich dzieci ze Św. Mikołajem.
  2. Trwa Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece to: mała 8, średnia – 13, duża – 18 i okolicznościowa – 28 zł. Można je nabyć na stolikach za ławkami. Kupując świece, pomagamy innym, najmłodszym.
  3. Dziś po każdej Mszy w prawym przedsionku rozprowadzane są również stroiki oraz ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc dla 2 dzieci z naszej gminy.
  4. Serdecznie zapraszamy na Msze roratnie we wtorki i czwartki o 7:00, a w środy i soboty wszystkie dzieci z kl. III o 16:30 ( w te dni przychodzimy z lampionami). Trwa konkurs na najpiękniejszy lampion adwentowy wykonany własnoręcznie. Rozstrzygnięcie będzie w sobotę – 23. grudnia po roratach.
  5. W najbliższą środę zapraszamy panie z naszej parafii na Mszę o 16:30, a po niej na drugie spotkanie wspólnoty „UMIŁOWANA”.
  6. Za tydzień, w przyszłą niedzielę, zwaną Gaudete taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  7. Przypominamy, że w środę – 20. grudnia rozpoczną się nasze REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają 2 dni. Będzie to szczególny czas modlitwy, zasłuchania w Boże słowo, poprawy naszego życia i przemiany serca. Poprowadzi je dla nas ks. dr Jerzy Duda z Siedlec. Program rekolekcji: w środę  i w czwartek Msze będą o 10:00,  12:00 i 17:00. Spowiedź w środę i czwartek.  Szczegóły podamy za tydzień.
  8. Można w zakrystii zgłaszać osoby obłożnie chore do odwiedzenia z sakramentami w domach przed świętami.
  9. Chrzty dzieci będą w Boże Narodzenie – 25. grudnia o godz. 12:00. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w środę 20. grudnia o 18:15.
  10. Panie ze wspólnoty „UMIŁOWANA” zachęcają do włączenia się w „PACZUSZKĘ DLA MALUSZKA”. Każdy, kto przygotuje paczkę z artykułami higienicznymi ( proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła ) i zostawi ją pod choinką za ławkami, może zabrać z drzewka specjalną bombkę, która jest symbolem tej akcji i podziękowaniem.
  11. W tym tygodniu zostało na starym cmentarzu wybudowanych 7 nowych pieczar. Składamy podziękowanie P. Wojciechowi Jaśkowskiemu i jego pracownikom za ich wykonanie.
  12. Dziękujemy za 2 bezimienne ofiary na potrzeby parafii: na kwiaty – 300 zł. i z Bielan Dużych  – 100 zł. Wszystkim dobrodziejom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  13. Zachęcamy do nabycia najnowszego „Echa”, a w nim: jak rozumieć dogmat o Niepokalanym Poczęciu, jak umocnić więź z dzieckiem, świadectwo matki obdarzonej po latach macierzyństwem, stanowisko Kościoła w sprawie in vitro, o kłamstwach w nowej rzeczywistości społeczno – kulturalnej, o faktach i mitach na temat pasożytów. Na długie wieczory – ciekawa lektura.
  14. Wszystkim solenizantom i obchodzącym w najbliższym tygodniu imieniny, urodziny oraz małżeńskie jubileusze życzymy: łaski Boga, zdrowia, pokoju serca oraz głębokiego i radosnego przeżycia Adwentu.
  15. Organista rozniesie do rodzin naszej parafii w tym tygodniu pobłogosławione opłatki w następującej kolejności: ( kolejna strona ).
  16. W zakończonym tygodniu Bóg powołał do wieczności: † Józefę Czyżak z Hordzieży i † Teodozję Magnuszewską z Bielan Dużych. Wieczny odpoczynek …