OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.12.2022 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 04.12.2022 R.

• Dziś – NIEDZIELA POMOCY KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Zbiórka do puszek przy wyjściu ze świątyni. Po Mszy o 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
  • Przypominam – Msze roratnie we wtorki i czwartki (w ten czwartek o godzinie 8:00)
    o 7:00, a w środy i soboty dla dzieci o godzinie 16:00 ( przychodzimy z lampionami ). Zachęcam do licznego udziału.
  • W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Msze o 8:00 i o 16:00. Na Mszy wieczorowej poświęcenie dzieciom kl. III medalików, które rodzice nabywają sami.
  • Pan Organista rozniesie opłatki w: …………………………………. Jeśli ktoś z jakiegokolwiek powodu nie otrzymał opłatka, proszę o zgłoszenie się do p. Organisty lub do zakrystii.
  • Zachęcam do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które organizuje CARITAS POLSKA. Jak każdego roku, kupując świece, pomagamy innym. Ofiara za świece to: mała 10, średnia – 15, duża – 20 i okolicznościowa – 30 zł. Można je nabyć w przedsionku.
  • Przypominam, że już za 1,5 tygodnia – w środę – 14. grudnia rozpoczniemy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają 2 dni. Będzie to szczególny czas modlitwy, zasłuchania w Boże słowo, poprawy naszego życia i przemiany serca. Poprowadzi je dla nas ks. dr Tomasz Cabaj z Łukowa. Program rekolekcji: w środę na godz. 10:00 ( przychodzimy wszyscy ), o 12:00,  ( dzieci z naszej szkoły), a na 17:00 ( młodzież i dorośli ).  W czwartek zaś o 10:00,  12:00 i 17:00. Spowiedź w środę i czwartek. Komunia generalna w przyszłą niedzielę, zwaną Gaudete.
  • Dyrektor Zespołu Szkół w Serokomli zaprasza na Jasełka Bożonarodzeniowe, które odbędą się w piątek, 16 grudnia 2022 r. o godzinie 17:00 na hali gimnastycznej Zespołu Szkół w Serokomli. Po Jasełkach, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski przeprowadzą kiermasz ciast oraz własnoręcznie wykonanych stroików i ozdób bożonarodzeniowych. Stroiki oraz ozdoby bożonarodzeniowe rozprowadzane będą również w niedzielę 18 grudnia 2012 r. po każdej Mszy świętej w bocznym wejściu do kościoła. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc dla dziecka z naszej gminy. Serdecznie zapraszamy.
  • Prosimy bardzo, aby zamawiający intencje mszalne podawali je najpóźniej 2 tygodnie przed ich odprawieniem.
  • Można w zakrystii zgłaszać osoby obłożnie chore do odwiedzenia z sakramentami w domach w ostatnim tygodniu przed świętami.
  • Chrzty dzieci będą w Boże Narodzenie – 25. grudnia o godz. 12:00.
  • Mamy już ofiarodawcę choinek do naszej świątyni. Poszukujemy młodego małżeństwa z małym dzieckiem do roli Jezuska, Matki Bożej i Św. Józefa.
  • Barbarze Bartczak – naszej katechetce oraz tym, którzy mają w tym tygodniu imieniny, urodziny bądź swoje lub małżeńskie jubileusze życzymy potrzebnych łask Bożych, zdrowia, miłości i życzliwości od najbliższych oraz opieki Matki Bożej i Św. Barbary.
  • W ubiegłym tygodniu Bóg powołał do wieczności: † Szczepana Tureczka z Woli Bukowskiej i † Stanisława Gryglickiego z Lubartowa. Wieczny odpoczynek …