Ogłoszenia duszpasterskie 26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

 1. W ubiegłą niedzielę /18.09/ miało miejsce robocze spotkanie Rady gospodarczo-ekonomicznej naszej parafii. Radni zostali szczegółowo zapoznani z aktualnym stanem finansów parafii (……….), prowadzonymi pracami gospodarczymi ( renowacja dwóch tarasów przy plebanii ) oraz dyskutowali nad perspektywami gospodarczo-ekonomicznymi w obecnych, coraz trudniejszych czasach (…………). Przedmiotem ożywionej dyskusji był również problem braku pomieszczeń do prowadzenia różnych działań duszpasterskich (……..).
 2. W dniu dzisiejszym:
  – podczas każdej Mszy św. gościmy białoruskie Trio, które pięknym śpiewem ubogaca liturgię. Wyrazem naszej wdzięczności za ich obecność i zaangażowanie w liturgię jest modlitwa w ich intencji oraz (ewentualny) zakup płyt z nagraniami śpiewów liturgicznych i narodowych;
  – taca na ogrzewanie kościoła;
  – rozprowadzane są kalendarze rolników (po 35 zł) oraz z ziołami (10 zł) / tylko w zakrystii /
 3. W najbliższą sobotę rozpocznie się miesiąc październik. Zachęcamy do codziennego udziału w modlitwie różańcowej, która każdego dnia będzie o godz. 16.15. Msza św. zaś bezpośrednio po różańcu. Osoby starsze, chore i innych, którzy z różnych racji nie mogą przychodzić na różaniec do świątyni zachęcamy usilnie aby czynili to w swoich domach – najlepiej modląc się wspólnie. Pierwsza sobota miesiąca. Po różańcu i Mszy św. spotkanie organizacyjne z ministrantami.
 4. W październiku Msze św. będą sprawowane tylko po południu o godz. 17.00 a różaniec 45 minut wcześniej, czyli o 16.15
 5. W najbliższą sobotę – 1 październikaprzeżywać będziemy w naszej parafii 83 rocznicę ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 roku. Zapraszamy wszystkich serdecznie na Mszę św. o godz. 10.00, po której odbędzie się przemarsz na cmentarz i dalszy ciąg uroczystości: przemówienia, uroczysty Apel Pamięci, złożenie wieńców.
 6. Mieszkańców Czarnej, którzy w tym półroczu są współodpowiedzialni za porządek na cmentarzu, prosimy aby w najbliższych dniach wykonali niezbędne prace porządkowe na cmentarzu /………………/
 7. Najbliższa niedziela /2.10/ będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, różaniec i procesja Eucharystyczna będą po Mszy św. o godz. 10.00
 8. W prasie katolickiej:
 9. Odszedł do wieczności: + Antoni Orłowski z Woli Bukowskiej