Pielgrzymka dziękczynna

Powiększ obraz

Dnia 20 maja 2022r. uczniowie klas III naszej parafii wyjechali z rodzicami i katechetą do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia – Matki Jedności do Kodnia w celu dziękczynienia za przyjęte sakramenty pokuty i pojednania, oraz Eucharystii.

W programie:

historia i odsłonięcie obrazu MB Kodeńskiej,

– Msza Św. dziękczynna,

– spacer z przewodnikiem w ogrodach klasztornych,

– muzeum misyjne.

Kolejnym punktem wyjazdu były Kostomłoty. Uczestnicy poznali historię jedynej na świecie neounickiej parafii obrządku bizantyjsko – słowiańskiego.

Wspólne ognisko, smaczne kiełbaski i śpiew dał siłę do kolejnego miejsca pielgrzymki było to  Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Uczestnicy poznali historię 13 Męczenników z Pratulina, zwiedzili miejsca uświęcone krwią naszych przodków. 

Pogoda dopisała, wszyscy zadowoleni, bezpiecznie wrócili do domu.

Danuta Drejka