Uroczystości Kleeberczykowskie w Serokomli

Powiększ obraz

Uroczystości Kleeberczykowskie w Serokomli

W dniach 6-7 października 2018 r. odbyły się Uroczystości obchodów 79 rocznicy Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej 1939r.

Program przedstawiał się następująco:

6 października 2018r.

Msza Święta (oprawę liturgiczną przygotowali i poprowadzili członkowie SMGS), następnym punktem był – Koncert Wdzięczności ,,WALCZĄCYM O NIEPODLEGŁĄ” w wykonaniu  młodzieży Zespołu Szkół w Serokomli i miejscowego zespołu ludowego. Wszyscy zgromadzeni w kościele przeszli na plac szkolny gdzie odbyła się musztra paradna młodzieży z Zespołu Szkół w Radoryżu Smolanym. Uroczystość w tym dniu zakończyły biegi wolnościowe w różnych kategoriach wiekowych.

7 października 2018r. – główne uroczystości

Msza Święta w intencji Kleeberczyków w kościele parafialnym w Serokomli. Po mszy przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości (powitanie gości, przemówienia okolicznościowe, uroczysty Apel Pamięci, złożenie wieńców, salwa honorowa). Uroczystość zakończyła rekonstrukcja epizodów Bitwy pod Serokomlą i okolicznych miejscowości. Rekonstrukcja odbyła się na błoniach parafialnych.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie w życie społeczne naszej ,,Małej Ojczyzny”.

Danuta Drejka