Ogłoszenia duszpasterskie 25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2017

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2017

  1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa Jubileusz 70 rocznicy poświęcenia naszego kościoła, którego kulminacyjnym punktem będzie msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Gurdy. Podczas mszy św. będzie odsłonięta i pobłogosławiona przez ks. Biskupa pamiątkowa tablica dedykowana ks. Pawłowi Norwindowi. Przedstawiciele parafii odsłonią też tablicę „Kalendarium Parafii Serokomla”.

  2. Jubileuszową mszę św. poprzedzi o godz. 11.15 występ młodzieży, która słowem i pieśnią przybliży historię naszej parafii oraz osobę ks. Pawła Norwinda, budowniczego tej świątyni.

  3. W miniony czwartek – 21.09 – 16 osobowa delegacja razem z ks. proboszczem nawiedziła w Wildze grób śp. ks. Pawła Norwinda, składając kwiaty, zapalając znicze i ogarniając modlitwą osobę budowniczego. Dziękujemy serdecznie młodzieży i dorosłym, którzy byli w tej delegacji.

  4. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiary pieniężne na wykonanie ogrzewania w kościele oraz na odnowienie parkanu.

  5. W najbliższą niedzielę – 1 października:

  1. ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby CARITAS

  2. na mszy św. o godz. 10.00 pobłogosławienie różańców i rozdanie ich dzieciom klas trzecich

  3. po mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca

  4. początek nabożeństw różańcowych

Zapraszamy wszystkich do aktywnego i radosnego przeżywania Jubileuszowej mszy św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji.