Ogłoszenia duszpasterskie – DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.09.2017

Powiększ obraz

 DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.09.2017

 1. Wyrazy uznania i wdzięczności składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w dobre przygotowanie i przebieg Gminno-Parafialnych Dożynek. W sposób szczególny zaś dziękujemy panu Wójtowi i mieszkańcom wsi Poznań, którzy byli gospodarzami tegorocznych dożynek. /………………………………./
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 3. W minionym tygodniu na remont parkanu złożono ofiary: /…………………../
 4. Na wykonanie ogrzewania w kościele złożono ofiary: /…………………………./
 5. Jutro – 4 września – rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego. Chcemy to wydarzenie przeżyć z Bogiem. Dlatego też zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców. W Zakępiu Msza św. na rozpoczęcie roku o godz. 9.00
 6. Od najbliższej środy – 6.09 – można będzie zamawiać intencje mszalne na przyszły rok /……………………../
 7. Składamy serdeczne  Bóg zapłać tym rodzinom  oraz pojedynczym osobom, które już udzieliły wsparcia materialnego w prowadzonych przygotowaniach do 70 rocznicy poświęcenia kościoła./……………………../
 8. Najbliższy czwartek, to pierwszy czwartek miesiąca. Zachęcamy wszystkich do udziału we mszy św.
 9. W piątek – 8.09 –  Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00, 10.00 i 17.00  Poświęcenie ziarna siewnego podczas każdej Mszy św.
 10. W piątek też Dożynki Diecezjalne w Woli Gułowskiej./dokładny program wywieszony jest w gablotach/. Główna Msza św. połączona z poświęceniem wieńców dożynkowych i ich prezentacją o godz. 12.00. Z naszej parafii po Mszy św. o godz. 8.00 /około więc 8.40 /, pod przewodnictwem ks. Artura wyruszy piesza pielgrzymka do Woli Gułowskiej. Zachęcamy serdecznie aby jak największa grupa parafian wybrała się na tę pielgrzymkę.
 11. Pięknym zwyczajem dożynek są wieńce. Na dożynki diecezjalne do Woli Gułowskiej dnia 8 września z wieńcem dożynkowym udadzą się Gospodarze tegorocznych dożynek, a więc mieszkańcy Poznania.
 12. Na najbliższy piątek – 8.09 – po mszy św. o godz. 17.00 zaplanowane zostało również spotkanie z nową Radą Parafialną. Zapraszam serdecznie wszystkich Radnych do udziału w tym spotkaniu.
 13. Odszedł do wieczności: + Marian Kaznowski z Czarnej