Ogłoszenia duszpasterskie – 21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2017

Powiększ obraz

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2017

 1. W dniu dzisiejszym:

 1. na mszy św. o godz. 10.00 chrzest dzieci

 2. odczytujemy komunikat ks. Bpa Ordynariusza

 3. o godz. 12.00 msza św. w intencji rolników i wszystkich związanych z rolnictwem z racji gminno-parafialnych dożynek.

 4. po każdej mszy św. zbieramy do puszek ofiary pieniężne na pomoc poszkodowanym w ostatnich nawałnicach.

 1. Na tablicach ogłoszeniowych znajdziemy informacje: a) pana Wójta o spotkaniu 29.08.2017r z powiatowym lekarzem weterynarii; b) oferta skierowana do ludzi pozostających bez pracy; c) Dożynki Jasnogórskie

 2. W minionym tygodniu na remont parkanu złożono ofiary: /…………………./

 3. Na wykonanie ogrzewania w kościele złożono ofiary: /………………………/

 4. Złożono też ofiarę w wys. 100 zł na ogólne potrzeby parafii – Oliwia Ociesa z Kolonii Zachodniej.

 5. Za wyremontowaną część parkanu mamy jeszcze do spłacenia 9.000 zł

 6. W minionym tygodniu zakończone zostały prace związane z wykonaniem ogrzewania w naszym kościele. Pozostały już tylko jakieś drobne uzupełnienia i prace porządkowe na zapleczu kościoła i po wykopach pod zbiornik i linię gazową.

 7. Powoli ale nieubłaganie kończy się czas wakacyjnego wypoczynku. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego będzie miało miejsce za tydzień, w poniedziałek 4 września. Zgodnie z chrześcijańską tradycją uczynimy to podczas mszy św., która w kościele parafialnym będzie sprawowana o godz. 8.00, a w Zakępiu o godz. 9.00. Zapraszamy na te msze św. wszystkie dzieci, młodzież ale też rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na mszę św. i prosimy o wcześniejsze korzystanie ze spowiedzi św. O pierwszej sobocie miesiąca szczególnie mocno przypominamy osobom należącym do Kół Żywego Różańca oraz tym, którzy podjęli się obchodzenia pięciu pierwszych sobót miesiąca / we wrześniu będzie to już piąta, ostatnia/.

 1. pierwszy piątek m-ca przypada 1 września, a jest to 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.

 2. po mszy św. w pierwszą sobotę miesiąca i adoracji spotkanie modlitewno-formacyjne z osobami należącymi do KRK i KRM.

 1. Najbliższa niedziela – 3 września – będzie pierwszą niedziela miesiąca. Wystawienie NS., adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła po mszy św. o godz. 10.00

 2. W prasie katolickiej: