Ogłoszenia duszpasterskie SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2017

Powiększ obraz

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2017

 1. W dniu dzisiejszym podczas każdej Mszy św. modlimy się w intencji wszystkich kierowców oraz wszystkich podróżujących aby zawsze szczęśliwie docierali do celu podróży. Po każdej zaś Mszy św. święcimy pojazdy mechaniczne. Mamy też okazję złożyć ofiarę pieniężną na środki transportu dla misjonarzy/……/

 2. Na remont parkanu w minionym tygodniu złożono ofiary: /…………………../

 3. Na wykonanie ogrzewania w kościele złożono ofiary: /………………………../

 4. Została też złożona ofiara w wysokości 350 zł. przez narzeczonych Ilonę Gałązkę i Damiana Kazanę na ogólne potrzeby parafii.

 1. Wszystkim, którzy z naszej parafii wybierają się na PPP na Jasną Górę przypominamy o zapoznaniu się ze szczegółowymi informacjami, które są wywieszone w gablotach /………………/. Wymarsz pątników grupy 14 C dek. Adamowskiego w piątek /4.08/ po Mszy św. o godz. 6.00 w Sanktuarium w Woli Gułowskiej.

 2. W piątek – 4 sierpnia – odbędzie się na terenie naszej parafii kolejna zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Niepotrzebne sprzęty przywozimy na parking koło plebanii, najpóźniej do godz. 16.00 Aby wiedzieć co możemy oddać należy zaopatrzyć się w ulotkę, którą znajdziemy na stolikach obok prasy/………………../.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy św.

 4. W środę – 2 sierpnia – we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła. /zachowując oczywiście zwykłe warunki/

 5. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc sierpień; miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek i ważnych rocznic. Jest to również miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy naszych parafian do poważnego potraktowania głosu Kościoła wzywającego do abstynencji.

 6. W najbliższą niedzielę – 6 sierpnia – przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 10.00

 7. W prasie katolickiej: