Ogłoszenia duszpasterskie – 12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017

Powiększ obraz

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2017

 1. W miniony piątek /23.06/ rozpoczęły się zasłużone wakacje. Wszystkim dzieciom, młodzieży i pracownikom szkoły życzymy udanego wypoczynku i nabrania sił do dalszej pracy. Wszystkim też ale zwłaszcza ludziom młodym przypominamy o chrześcijańskiej postawie podczas wakacji /codzienna modlitwa, niedzielna Msza św., dobry przykład/.

 2. Wielokrotnie już prosiliśmy aby po mszy św. ślubnej nie zaśmiecać kościoła i placu przed kościołem /strzelanie konfetti/. Efekty tych próśb widzimy gołym okiem…………………… Ponawiamy więc prośby o porządek.

 3. W czwartek/29.06/ przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. zbierane będą ofiary pieniężne na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 4. W kaplicy w Zakępiu Uroczystość Odpustowa związana z patronami tej świątyni, tj. Św. Apostołami Piotrem i Pawłem. Msza św. w Zakępiu /29.06/ o godz. 12.00.

 5. W czwartek też przypada dzień imienin bpa Piotra Sawczuka.

 6. W minionym tygodniu na remont parkanu złożono ofiary: /………………./

 7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy serdecznie do udziału we mszy św. Osobom, które rozpoczęły od maja br. obchodzenie pięciu pierwszych sobót miesiąca przypominamy o zachowaniu koniecznych warunków /spowiedź św. z intencją zadośćuczynienia , Komunia św., różaniec wynagradzający, 15-minutowe rozważanie dowolnej tajemnicy różańcowej/

 8. Od jutra msze św. w zwykłe dni będą: we wtorki i czwartki o godz. 7.00, a w pozostałe dni tygodnia o godz. 17.00 /Nab. ku czci NSPJ o g. 16.40 – we wtorek po mszy św. o godz. 7.00; w czwartek po mszy św. o g. 8.00/

 9. W najbliższą niedzielę – 2 lipca – Diecezjalny Dzień Chorego, który od wielu już lat jest organizowany w Sanktuarium Maryjnym w Kodniu. Zachęcamy do indywidualnych wyjazdów do Kodnia.

 10. W najbliższą niedzielę /2.07/ po mszy św. o godz. 10.00 procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 11. Również w przyszłą niedzielę po każdej mszy św. będziemy rozprowadzać cegiełki na budowę Domu Pielgrzyma w Pratulinie /………………………../

 12. W prasie katolickiej:

 13. Odeszła do wieczności:

+ Regina Sokołowska z Bronisławowa Dużego