Ogłoszenia duszpasterskie – JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017

1. Mieszkańcom Wólki dziękujemy za udekorowanie kwiatami kościoła oraz czterech stacji z okazji nabożeństwa fatimskiego /……../. Na kolejne nabożeństwo fatimskie prosimy o to mieszkańców wioski Pieńki. O przygotowanie tekstów rozważań i przewodniczenie prosimy zaś chór parafialny z panem Organistą na czele.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała, a w szczególności;

1. wszystkim, którzy przygotowali ołtarze oraz udekorowali domy

2. paniom katechetkom, bieli procesyjnej, ministrantom i lektorom

3. strażakom i pocztom sztandarowym

4. chórowi parafialnemu z panem Organistą na czele

5. panu Kościelnemu

6. wszystkim innym zaangażowanym osobom. Bóg zapłać.

1. Na tablicach ogłoszeniowych znajdziemy informacje:

1. o 37 Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę. Przewodnik grupy 14C Dekanatu Adamowskiego zaprasza wszystkich pątników na spotkanie organizacyjne do kościoła w Adamowie, we wtorek /20.06/ na godz. 19.00

2. o XI Pieszej Pielgrzymce Łomianki – Gietrzwałd /25.06 – 1.07/ oraz o Jubileuszach w Gietrzwałdzie /140-lecia i 50-lecia/

3. o debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa publicznego./środa, 21.06 – godz. 13.00 Dom Kultury w Woli Gułowskiej/

1. W najbliższą środę – 21.06 – po mszy św. i procesji /około więc 18.00/ zaplanowana jest konferencja chrzcielna. Serdecznie zapraszamy.

2. Od jutra rozpoczynamy remont przykościelnego parkanu. Prace te będzie prowadziła ekipa remontowo-budowlana z Kocka/…………./ Z samego zaś rana ZUK z Adamowa dokona przeczyszczenia wszystkich odpływów wody od budynku kościoła.

3. W minionym tygodniu na remont parkanu złożono ofiary/…../

4. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zachęcamy wszystkich parafian do codziennego udziału w popołudniowej Mszy św. o godz. 17.00 i procesji Eucharystycznej wokół kościoła.

5. Bardzo serdecznie prosimy aby dzieci klas III brały czynny udział w tych procesjach przychodząc do kościoła w strojach od I Komunii św./……../

6. W czwartek – na zakończenie Oktawy – zostaną poświęcone wianki.

7. W najbliższy piątek – 23 czerwca – uroczystą Mszą św. o godz. 8.00 chcemy zakończyć z Bogiem rok szkolno-katechetyczny i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkie dzieci, młodzież / z Gimnazjum i ze Szkoły Podstawowej/ rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

8. W najbliższy piątek – 23.06 – przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na popołudniową Mszę św. Z racji uroczystości wolno będzie w tym dniu spożywać pokarmy mięsne.

9. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. zbieramy do puszek ofiary pieniężne na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

10. W prasie katolickiej:

11. Odszedł do wieczności:

+ Zenon Kutnik z Nowej Rudy