Błogosławieństwo dzieci z najmłodszych klas i ich rodziców

Powiększ obraz

Błogosławieństwo dzieci z najmłodszych klas i ich rodziców 

Dnia 10 września 2023r. uczniowie z najmłodszych klas zgromadzili się w kościele na  uroczystej Mszy Świętej. Tradycją już się stało błogosławieństwo pierwszoklasistów i innych  dzieci z najmłodszych klas, ich plecaków i przyborów szkolnych. Poświęcenie plecaków  oznacza, że trzeba być w szkole Dzieckiem Pana Boga, dawać dobry przykład swoim  zachowaniem oraz z szacunkiem odnosić się do rodziców, nauczycieli i pracowników  szkoły oraz dbać o podręczniki i przybory szkolne. Dzieci bardzo przeżywały tę  uroczystość i cieszyły się, że dzięki temu Jezus zawsze będzie z nimi, a nauka nie będzie dla  nich ciężarem. W tej ważnej uroczystości dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie,  katecheci i wychowawcy. 

Danuta Drejka