7 N. Wielkanocna – UROCZ. WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 28.05.2017

7 N. Wielkanocna – UROCZ. WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

28.05.2017

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo majowe i trzeci dzień Nowenny do Ducha Św.

1. po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum wdzięczności całego narodu.

1. W miniony czwartek zakończyliśmy procesje błagalne o uświęcenie pracy rolnika i każdej innej pracy. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim uczestnikom procesji oraz osobom najbardziej zaangażowanym: przygotowującym ołtarze i trasę przemarszu oraz kierowcom. Dziękujemy też za złożone ofiary pieniężne.

2. W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. dziękczynno-błagalne mieszkańców następujących wiosek:

1. we wtorek – 30.05.2017 – o godz. 17.30 – Pieńki Leopoldówka i

Kolonia Zachodnia

w sobotę – 3.06.2017 – o godz. 9.00 w kaplicy – Zakępie

1. W minionym tygodniu na remont parkanu złożono ofiary: /……………./

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy serdecznie na Msze św.

3. Od najbliższego czwartku – 1 czerwca – rozpoczniemy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będziemy je rozpoczynać w zwykłe dni o godz. 16.40 -/ następnie Msza św./, ale w najbliższy czwartek będzie ono po Mszy św. o godz. 7.00

4. W najbliższą niedzielę /4 czerwca/, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny:

1. możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”./na każdej Mszy św./

2. po Mszy św. o godz. 10.00 Nabożeństwo ku czci NSP. Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła z racji pierwszej niedzieli miesiąca i zakończenia okresu wielkanocnego

3. tzw. niedziela radiowa – przybędzie Przedstawiciel KR. Podlasie. Taca będzie przeznaczona na potrzeby KR. Podlasie.

1. Apel do osoby bądź osób zostawiających w kościele różne materiały /broszurki, foldery, pocztówki itp./ !!! Nie wolno tego czynić na własną rękę i każdorazowo trzeba to uzgodnić z ks. proboszczem.

2. W prasie katolickiej:

3. Odszedł do wieczności: + Apoloniusz Lipka z Serokomli