Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 7.05.2017

Powiększ obraz

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 7.05.2017

 1. W dniu dzisiejszym:

 1. Nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość Odpustową Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona naszej parafii. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Marek Żak, proboszcz parafii Wilga.

 2. dzisiejsza niedziela jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak co roku – rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zapraszamy każdego dnia na Mszę św. aby modlić się wspólnie o dar nowych powołań /również z naszej parafii/. Taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.

 1. W dniu wczorajszym miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, w której uczestniczyło 54 dzieci. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania dzieci do tej uroczystości i za samą uroczystość. Rodzicom dzieci I-komunijnych dziękujemy ponadto za dar materialny dla naszej parafii

 1. przez najbliższe dni dzieci te przeżywają tzw. „Biały tydzień” uczestnicząc w nabożeństwach majowych i Eucharystii. Jutro zaś wyjeżdżają na pielgrzymkę do naszych sanktuariów /Leśna Podlaska, Pratulin/

 1. Na planowany remont parkanu złożono ofiary: /………………………/

 2. W najbliższą środę /10.05/ po Mszy św. popołudniowej zaplanowane jest spotkanie z mieszkańcami Serokomli / przed nabożeństwem fatimskim/

 3. W najbliższą sobotę – 13 maja:

 1. o godz. 8.00 wyjazd autokarem na Uroczystości diecezjalne z okazji 100-lecia Objawień do Górek k/Garwolina /…………………………./

 2. o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie

 1. W tym tygodniu chcemy rozpocząć tzw. Poświęcenia pól, czyli zanosić do Boga modlitwy o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolnika i w każdej innej pracy. Dlatego też na procesje dziękczynno-błagalne w danym miejscu oraz na Mszę św. w intencji danej wspólnoty zaproszeni są nie tylko rolnicy lecz wszyscy, którzy chcą dziękować Bogu za wykonywane prace i prosić Boga o Jego błogosławieństwo.

 2. Przypominamy główne postanowienia związane z poświęceniami:

 1. procesje błagalne, a po jakimś czasie Msze św. w intencji danej wspólnoty będą w różne dni tygodnia.

 2. dana wspólnota przygotowuje cztery ołtarze i około pół godziny przed wyznaczonym czasem wysyła pojazd po księdza i pana organistę.

 3. ofiary pieniężne, które tradycyjnie składamy z tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.

 1. Grafik planowanych poświęceń w tym tygodniu: /patrz oddzielna lista/

 2. Odeszli do wieczności:

          + Aniela Biesak z Serokomli i + Wiesław Listosz z Talczyna