Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 30.04.2017

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY – 30.04.2017

1. W dniu dzisiejszym:

1. O godz. 10.00 niedzielna Eucharystia synodalna pod hasłem: „ Przeszłość i teraźniejszość. Dziedzictwo, które jest zobowiązaniem dla współczesności”.

2. Niedziela Biblijna – pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce adoracja NS z aktem wiary, nadziei i miłości – na podstawie Listu do Galatów.

3. zbiórka do puszek na pomoc pogorzelcom z parafii Zofibór, którym spalił się dom /zgodę na przeprowadzenie zbiórki wydał ks. Biskup /

1. Przypominamy o planowanej pielgrzymce autokarowej do Górek k/Garwolina na diecezjalne uroczystości w dniu 13 maja z okazji 100 lecia objawień. Przy zapisie potrzebny jest nr Pesel.

2. Na tablicach ogłoszeniowych zainteresowane osoby znajdą dokładny program Uroczystości w dniu 13 maja w Górkach k/Garwolina.

3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w zwykłe dni będą się zaczynały o godz. 16.40. Msze św. zaś będą sprawowane tylko po południu o godz. 17.00.

4. W najbliższą środę – 3 maja – przypada Urocz. NMP. Królowej Polski. Msze św. będą o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Na mszę św. o godz. 10.00 w szczególny sposób zapraszamy władze samorządowe, gminne i szkolne. Wszystkich parafian prosimy o wywieszenie flag narodowych i kościelnych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w Eucharystii. W sobotę zapraszamy szczególnie osoby należące do Kół Żywego Różańca, z którymi po Mszy św. będzie spotkanie modlitewno-formacyjne.

6. W najbliższy piątek – 5 maja – w godz. 15.00 – 16.00 zaplanowana jest spowiedź św. dzieci klas trzecich, ich rodziców i rodzeństwa /……………../

7. Pierwsza Komunia św., w której weźmie udział 54 dzieci będzie miała miejsce w najbliższą sobotę – 6 maja – o godz. 10.00.

8. W najbliższą niedzielę – 7 maja – zechcemy uczcić Patrona naszej parafii Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Marek Żak, proboszcz par. Wilga.

9. Odeszli do wieczności: + Helena Jasińska z Wólki, Henryk Szymanek z Zakępia i Wiesław Listosz z Talczyna /jego pogrzeb jutro o godz. 14.00/