Ogłoszenia duszpasterskie – DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23.04.2017

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 23.04.2017

1. W dniu dzisiejszym:

1. przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, które rozpoczyna też w Kościele 73 Tydzień Miłosierdzia obchodzony w tym roku pod hasłem „ Idźcie i głoście ”.

2. ofiary składane dzisiaj na tacę są – jak co roku – przeznaczone na dzieła miłosierdzia świadczone przez diecezjalną Caritas.

3. do puszek zaś po każdej Mszy św. zbierane są ofiary na pomoc mieszkańcom Syrii. / w ub. Niedzielę czytany był komunikat ks. Bpa /

1. Bóg zapłać tym osobom, które złożyły formularze z duchowymi darami dla Matki Bożej Fatimskiej /złożono 26 szt./

2. Przypominamy o planowanej pielgrzymce autokarowej do Górek k/Garwolina na diecezjalne uroczystości w dniu 13 maja z okazji 100 lecia objawień. Przy zapisie potrzebny jest nr Pesel.

3. W niedzielę Palmową /9.04/ miało miejsce spotkanie Rady Parafialnej. Przedmiotem spotkania były dwie główne sprawy:

1. przygotowania do 70 rocznicy konsekracji kościoła /……………………./

2. wznowienie nabożeństw fatimskich /…………………………/

1. W przyszłą Niedzielę /30 kwietnia /:

1. O godz. 10.00 niedzielna Eucharystia synodalna pod hasłem: „ Przeszłość i teraźniejszość. Dziedzictwo, które jest zobowiązaniem dla współczesności”. Spotkanie zaś Zespołu Synodalnego w najbliższą środę po Mszy św. popołudniowej. Serdecznie zapraszamy.

2. Niedziela Biblijna – pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce adoracja NS z aktem wiary, nadziei i miłości – na podstawie Listu do Galatów.

3. zbiórka do puszek na pomoc pogorzelcom z parafii Zofibór, którym spalił się dom /zgodę na przeprowadzenie zbiórki wydał ks. Biskup /

1. Odeszła do wieczności:

+ Kunegunda Kępa z Pieniek