Ogłoszenia duszpasterskie – NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 9.04.2017

Powiększ obraz

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 9.04.2017

  1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 10.00 procesja z palmami a w darach ołtarza będą niesione skarbonki z jałmużną wielkopostną /przypomnijmy domownikom aby je przynieść na Mszę św. o godz. 10.00/

  1. dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie Rady Parafialnej

  2. w zakrystii czekamy na wypełnione formularze, na których wypisaliśmy dary duchowe dla MB. Fatimskiej z okazji 100 – lecia orędzia fatimskiego. Innych parafian zachęcamy nadal do zgłaszania się po takie formularze do zakrystii. Ostateczny termin składania formularzy z duchowymi darami upłynie w drugi dzień świąt wielkanocnych.

  1. Na 13 maja chcemy zorganizować wyjazd autokarem do Górek k. Garwolina na diecezjalne uroczystości 100 lecia objawień. W zakrystii czekamy na zgłoszenia chętnych /wszyscy, a zwł. KRK i KRM, inne grupy/

  2. W miniony czwartek odwiedziliśmy w domach obłożnie chorych naszych parafian, udzielając im sakramentów i przygotowując duchowo do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać składamy kierowcom : panu Marcinowi Oźminie z Serokomli oraz panu Tadeuszowi Witkowi z Wólki za podwożenie nas do chorych.

  3. Naszej młodzieży i dzieciom wraz z ich opiekunami dziękujemy za pięknie przygotowaną i poprowadzoną Drogę Krzyżową w miniony piątek.

  4. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na wykonanie ogrzewania kościoła /………/ i zakup kwiatów do Grobu Pańskiego /………/

  5. W najbliższy wtorek – 11 kwietnia – zapraszamy o godz. 19.00 na ostatnią w tym roku Drogę krzyżową, w której czynny udział weźmie chór z parafii Leopoldów.

  6. Od najbliższego zaś czwartku będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne /………../ Liturgia Wielkiego Czwartku oraz Wielkiego Piątku będzie sprawowana o godz. 17.00, Wigilia Paschalna zaś /w Wielką Sobotę / o godz. 19.00. Wszystkich parafian i gości zachęcamy serdecznie do udziału w liturgii tych wielkich dni.

  7. Szczegółowe ogłoszenia odnośnie poszczególnych dni Triduum Paschalnego będą podawane na bieżąco, począwszy od Wielkiego Czwartku.