83 Rocznica Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej 1939 roku

Powiększ obraz

Dnia 1 października 2022r. odbyły gminne uroczystości upamiętniające 83 rocznicę ,,Ostatniej Bitwy Wojny Obronnej 1939 r”., którą w dniach 2-5 października pod Kockiem,  Serokomlą i Wolą Gułowską stoczyła Samodzielna Grupa Operacyjna „Polesie” generała  Franciszka Kleeberga.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą, którą odprawił Ksiądz Kanonik Henryk Domański  – Proboszcz Parafii Serokomla, następie wszyscy przeszli na cmentarz parafiny, gdzie  delegacje złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą to wydarzenie. 

Kolejnym punktem były biegi wolnościowe, które już od kilku lat wpisały się w historię  naszych uroczystości. 

Biegi odbyły się w różnych grupach wiekowych, od trzylatków – bieg do rodzica, poprzez  dzieci i młodzież do dorosłej grupy wiekowej. 

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w tej ,,żywej lekcji historii”, gdzie wartości  patriotyczne przekazujemy młodemu pokoleniu. 

Danuta Drejka