Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 15.05.2022

Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 15.05.2022

1. W dniu wczorajszym nasza wspólnota parafialna przeżyła uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, w której uczestniczyło 37 dzieci. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania tej uroczystości /…………/.
  2. przez najbliższe dni –do soboty włącznie – dzieci te będą przeżywać  tzw. „Biały tydzień,” uczestnicząc codziennie w nabożeństwach majowych i Eucharystii. W piątek zaś odbędą pielgrzymkę wdzięczności.
  3. Dzisiejsza taca jest na cele gospodarcze parafii
  4. Dziękujemy serdecznie za pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie: Kandydatom do bierzmowania dziękujemy za rozważania, a rodzicom dzieci I-komunijnych za przygotowanie kościoła i placu. O przygotowanie rozważań kolejnego nabożeństwa /w czerwcu/ prosimy młodzież z Zespołu Szkół, a kościoła i placu mieszkańców Pieniek.
  5. Na Mszy św. o godz. 12.00, w dniu dzisiejszym, przeżywać będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
  6. W tym roku – zgodnie z ustaleniami Rady parafialnej jeszcze z roku 2015 – zaszczyt wybrania Gospodarzy Dożynek gminno-parafialnych spoczywa na mieszkańcach Bielan.
  7. W tym tygodniu zaplanowane są ostatnie już procesje o uświęcenie ludzkiej pracy, według następującego planu: /……………../
  8. W sobotę – 21 maja – o godz. 12.00 zaplanowane jest kolejne spotkanie Kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność na spotkaniu obowiązkowa. Przypominamy jednocześnie, że udzielenie tego sakramentu zaplanowane jest na wtorek – 31 maja – o godz. 18.00
  9. W najbliższą niedzielę – 22.05 – zaplanowane są:
    – przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe;
    – po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo majowe i początek Nowenny do Ducha Świętego przed udzieleniem sakramentu bierzmowania. Obecność Kandydatów na Nowennie obowiązkowa;
    – o godz. 12.00 Msza św. w intencji rolników i wszystkich ludzi pracy z okazji odbytych procesji dziękczynno-błagalnych w tym tygodniu.