Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 8.05.2022

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 8.05.2022

  1. Dziękujemy serdecznie kanonikowi Stanisławowi Chodźko, dziekanowi ryckiemu, za przewodniczenie w dniu wczorajszym sumie odpustowej ku czci św. Stanisława, Patrona naszej parafii. Słowa wdzięczności kierujemy również do wszystkich innych osób, które były zaangażowane w dobre przygotowanie i przeżycie tej Uroczystości (……..)
  2. Dzisiejsza niedziela jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak co roku – rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zachęcamy do modlitwy o dar nowych powołań, również z naszej parafii. Ofiary zaś, które dzisiaj składamy na tacę są przeznaczone na potrzeby WSD naszej diecezji.
  3. Jutro przypada – przeniesiona z dzisiejszej niedzieli – Uroczystość Świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Patrona naszej parafii. Zachęcamy do udziału w Eucharystii o godz. 17.00
  4. W tym tygodniu odbędą się ostatnie spotkania z dziećmi klas trzecich oraz ich rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Spotkania są zaplanowane we wtorek i czwartek o godz. 15.00
  5. W piątek zaś – 13.05 – o godz. 15.00 zaplanowana jest pierwsza spowiedź św. tych dzieci. Możliwość spowiedzi będzie też oczywiście dla wszystkich domowników. Prosimy wszystkich zainteresowanych o przyjście na godz. 15.00, bo będą zaproszeni kapłani do pomocy.
  6. W piątek też /13.05/ zapraszamy o godz. 20.00 na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które poprowadzą Kandydaci do bierzmowania. Kościół zaś i plac przygotują rodzice dzieci przystępujących w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej
  7. Uroczystość I Komunii Św. będzie w sobotę – 14.05 – o godz. 10.00, a w niedzielę (15.05) dzieci te zapraszamy również na godz. 10.00
  8. W niedzielę – 15.05 – o godz. 12.00 będzie Rocznica I Komunii Św. Spowiedź tych dzieci/z klas IV/ będzie każdego dnia podczas nabożeństw majowych. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę. Spotkanie przygotowujące do rocznicy zaplanowane jest na środę /11 maja/ o godz. 15.00 Dzieci przychodzą na spotkanie razem z rodzicami.
  9. W tym tygodniu zaplanowane są kolejne poświęcenia według następującego planu: /……………../ Msza św. zaś w int. wszystkich, którzy w tym tygodniu będą mieli procesje – w niedzielę 15.05 o godz. 10.00
  10. W najbliższą niedzielę – 15.05 – taca tzw. inwestycyjno-gospodarcza