Ogłoszenia duszpasterskie BM DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele kolejny Tydzień Miłosierdzia. Błagajmy Boga o Jego miłosierdzie dla nas samych i całego świata, zwłaszcza zaś dla mieszkańców Ukrainy, w której toczy się krwawa wojna.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę są – jak co roku – przeznaczone są na dzieła miłosierdzia świadczone przez diecezjalną Caritas.
  3. Dziś o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ofiar okrutnego mordu dokonanego przez Niemców w Józefowie Dużym. Serdecznie zapraszamy.
  4. W najbliższy wtorek – 26.04 – przypada Uroczystość Św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski. Zachęcamy do udziału w Eucharystii.
  5. W sobotę – 04 – zaplanowany jest egzamin Kandydatów do sakramentu bierzmowania. Egzamin odbędzie się w dwóch grupach: o godz. 9.00 – młodzież ze szkół średnich i zawodowych oraz inni, którzy uczą się poza Serokomlą; o godz. 10.00 – młodzież z klas ósmych.
  6. W najbliższą zaś niedzielę – 1 maja:
    – po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie NS z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja, nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna wokół świątyni;
    – o godz. 14.00 Msza św. w Bronisławowie Dużym w intencji pomordowanych przez Niemców w Józefowie Dużym;
    – taca na ogrzewanie kościoła.