Ogłoszenia duszpasterskie – CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2017

Powiększ obraz

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2017

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy ks. Daniel Struczyk z Siedlec . Msze św. dzisiaj o zwykłej porze. Natomiast w poniedziałek i wtorek Msze św. będą o godz. 10.00; 12.00 i 17.00. /w Zakępiu o 9.00 / Dzieci przychodzą codziennie na godz. 12.00. Młodzież w poniedziałek i wtorek przychodzi na godz. 17.00
 2. Apelujemy gorąco do uczniów ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów aby dni wolnych od szkoły, ale przeznaczonych na udział w rekolekcjach nie potraktowali jak dodatkowe ferie.
 3. Sakramentalna spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek.
 4. Mamy serdeczną prośbę aby jak najwięcej osób starszych i lekko chorych przywozić na rekolekcje do świątyni parafialnej
 5. W drugim dniu rekolekcji, tj. w poniedziałek -27.03 – na Mszę św. o godz. 10.00 w szczególny sposób zapraszamy ludzi chorych, starszych i samotnych. Wszystkich zaś parafian uwrażliwiamy i prosimy aby tym ludziom dopomóc w dotarciu do kościoła. Podczas tej Mszy św. będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych wszystkim potrzebującym takiego umocnienia.
 6. Zakończenie rekolekcji we wtorek – 28 marca – Komunią św. rodzinną. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na potrzeby ks. Rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę wśród nas.
 7. Od rekolekcji Msze św. popołudniowe w zwykłe dni będą o godz. 17.00, a Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.30
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.
 9. Dziękujemy również za ofiary złożone w minionym tygodniu na wykonanie ogrzewania naszego kościoła.
 10. Koła Żywego Różańca oraz osoby indywidualne zachęcamy do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.
 11. Nadal możemy włączyć się w akcję charytatywną „Jałmużna Wielkopostna 2017” poprzez zaopatrzenie się w tekturową skarbonkę, która umożliwi danej rodzinie czynienie gestów miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących. Skarbonki są w prezbiterium, na balustradzie
 12. W najbliższą sobotę – 1.04 – która będzie pierwszą sobotą miesiąca zapraszamy serdecznie wszystkich na popołudniową Mszę św. o godz. 17.00, ale w szczególny sposób wszystkie osoby należące do Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. zaś przewidziane jest spotkanie formacyjne dla Zelatorek i Zelatorów.