Ogłoszenia duszpasterskie – CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie – CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Misje Jubileuszowe /z okazji 200-lecia naszej diecezji/, którym przewodniczą Ojcowie Paulini: Marek Kowalski – misjonarz z Mariupola i O. Justyn Duszczyk – przeor z Leśnej Podlaskiej. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji misjonarzy i dobre wykorzystanie tego świętego czasu.
  2. Dziś o godz. 20.00 jeszcze raz zgromadzimy się wszyscy w kościele aby po wspólnej modlitwie udać się procesjonalnie na cmentarz. Prosimy aby każdy zabrał ze sobą lampion /znicz/, który potem zostawi na grobie swoich najbliższych. Prosimy też aby jak najwięcej osób zabrało na procesję kamizelki odblaskowe.
  3. Obłożnie chorych parafian odwiedzimy w miejscu ich zamieszkania w najbliższy czwartek /31 marca/aby udzielić im sakramentów i dobrze przygotować do Świąt Wielkanocnych. W zakrystii możemy zgłaszać chorych, do których należy przyjechać.
  4. Wszystkich innych chorych, starszych i samotnych zapraszamy w czwartek /31 marca/ na Mszę św. w ich intencji o godz. 10.00, a rodziny i sąsiadów uczulamy, aby zechcieli pomóc tym osobom w dotarciu do kościoła.
  5. Koła Żywego Różańca oraz osoby indywidualne zachęcamy do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w minionym tygodniu /……………/
  7. Podczas Misji ofiary na tacę będą zbierane każdego dnia.
  8. W salce przykościelnej podczas Misji będzie codziennie funkcjonował sklepik z dewocjonaliami /pół godziny przed nabożeństwem i pół godziny po jego zakończeniu/. Zachęcamy serdecznie do zainteresowania się bogatą ofertą sklepiku.
  9. Nadal też są rozprowadzane „ Baranki Paschalne” do koszyczka ze święconką na stół wielkanocny oraz świece paschalne /rozprowadzają ministranci/. Składanymi ofiarami wspieramy dzieła miłosierdzia świadczone przez diecezjalną CARITAS.
  10. W prasie katolickiej: