Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

Ogłoszenia duszpasterskie TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

1. W dzisiejszą niedzielę:
    – podczas każdej Mszą św. modlimy się o pokój w Ukrainie;
    – po Mszy św. o godz. 10.00 Gorzkie żale;
    – taca na ogrzewanie kościoła;
    – możliwość nabywania flag narodowych i kościelnych;
    – po Mszach św. zapisujemy chorych, do których udamy się w czasie Misji.
  2. Do Misji Jubileuszowych został nam już tylko tydzień czasu. Niech będzie to czas codziennej modlitwy w naszych domach, ale też czynienia koniecznych przygotowań / np. dekoracja domu lub przydrożnego krzyża, plan zajęć /
  1. Radnym, sołtysom i wolontariuszom dziękujemy serdecznie za dostarczenie przed tygodniem do naszych domów programu Misji.
  1. Na stolikach z prasą wyłożone są programy Misji. Jeżeli ktoś z jakiejś przyczyny nie otrzymał takiego programu, albo chce go np. przekazać komuś w rodzinie czy sąsiedztwie, to bardzo prosimy o zaopatrzenie się w dowolną ilość egzemplarzy.
  1. Zachęcamy osoby indywidualne oraz Koła Różańcowe do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. w minionym tygodniu na ten cel złożono 1 ofiarę: / ……/
  2. Na odbudowę parkanu w minionym tygodniu złożono również 1 ofiarę: /…../
  3. W najbliższy piątek – 25.03 – przypada Urocz. Zwiastowania Pańskiego.  Zapraszamy na Msze św., które będą o godz. 7.00 i 16.30 Na każdej Mszy św. będzie możliwość podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Z siedleckiej Caritas otrzymaliśmy do rozprowadzenia Baranki wielkanocne oraz Paschaliki.  Za Baranki składamy ofiarę nie mniejszą niż 7 zł, za Paschaliki nie mniejszą niż 20 zł. Do nabycia u ministrantów stojących przed kościołem.
  1. W najbliższą niedzielę – 27 marca – rozpoczną się w naszej parafii 8-dniowe Misje Jubileuszowe, którym będą przewodniczyć Ojcowie Paulini. Niech każdy z nas osobiście zapozna się dokładnie z programem tych duchowych wydarzeń i dołoży starań aby uczestniczyć w nich każdego dnia.
  1. W prasie katolickiej:
  2. Odeszli do wieczności:

+ Danuta Wołek z Serokomli

+ Mieczysław Kaczan z Talczyna

1. Modlitwa w intencji Misji ……………