Ogłoszenia duszpasterskie 34 NZ. – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 34 NZ. – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021

 1. W dniu dzisiejszym:
  – podczas każdej Mszy św. modlimy się w intencji pana organisty, scholi młodzieżowej i wszystkich osób związanych z muzyką sakralną z okazji św. Cecylii /22.11/ Składamy im też jak najserdeczniejsze życzenia……
  – przed każdą zaś Mszą św. modlimy się za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach
  – po Mszy św. o godz. 10.00 – z racji zakończenia Roku liturgicznego – Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia, za którego publiczne odmówienie można uzyskać odpust zupełny
  –  Po adoracji spotkanie formacyjne dorosłych lektorów / w salce /
  – taca na ogrzewanie kościoła
  -po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc migrantom /…………./
 2. W minionym tygodniu zostały przeprowadzone różne prace gospodarcze, jak np. założenie rynien przy budynkach gospodarczych, wykonanie wiaty na drzewo oraz podstawy pod krzyż Jubileuszowy, który będzie postawiony podczas Misji /27.03 – 3.04.2022/. Za prace przy wiacie i montaż rynien przy budynkach gospodarczych składamy serdeczne Bóg zapłać panom: Marianowi Pytlikowi, Andrzejowi Sobiszkowi i panu kościelnemu Józefowi. Za gratisowe wykonanie podstawy pod krzyż dziękujemy serdecznie radnemu gminnemu Mieczysławowi Czajce z Rudy i jego synowi Karolowi. Bóg zapłać.
 1. W środę /24.11/ o godz. 17.00 katechezy chrzcielne. Zapraszamy rodziców i chrzestnych. Chrzest w niedzielę 28 listopada o godz. 12.00
 2. Ogłoszenie wójta gminy Serokomla /o szczepieniach 24.11; od 14 do 18/
 3. W minionym tygodniu na odbudowę parkanu cmentarnego złożono dwie ofiary: /……………………../ Bóg zapłać.
 4. Najbliższa niedziela – 28 listopada – będzie pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynającą nowy rok liturgiczny.
 5. Od tej niedzieli /28.11/ rozpocznie się też akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – połączona z rozprowadzaniem świec na stół wigilijny. Jak co roku, będziemy mogli pomóc potrzebującym dzieciom poprzez złożenie ofiary za daną świecę w wysokości minimalnej: 10; 15; 20 i 30 zł
 6. W prasie katolickiej:
 7. Odszedł do wieczności:

+ Henryk Piętosa z Serokomli