Poświęcenie i odsłonięcie tablicy pamiątkowej w Bronisławowie Dużym

Powiększ obraz

26 września 2021roku na placu przy świetlicy wiejskiej w Bronisławowie Dużym odbyła się uroczystość poświęcenia i odsłonięcia tablicy upamiętniającej ofiary mordu dokonanego w dniu 14 kwietnia 1940r. na mieszkańcach wsi Bronisławów Duży. 

W programie; Msza Święta polowa, odsłonięcie i poświęcenie tablicy pomordowanych mieszkańców wsi Bronisławów, wystąpienia okolicznościowe, złożenie wieńców. Uroczystość zgromadziła licznych gości, wśród których znaczną część stanowili potomkowie osób pomordowanych.

Wśród gości zaproszonych byli: przedstawiciel Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Stanisława Gogacza – Pan Edward Leśniak, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Pan Sławomir Skwarek, przedstawiciel Wojewody Lubelskiego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Pan Ryszard Szczygieł, Naczelnik Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Lublinie Pan prof. Jacek Romanek, Starosta Powiatu Łukowskiego Pan Dariusz Szustek, Wicestarosta Powiatu Łukowskiego Pan Janusz Kozioł, radni powiatowi, gminni oraz sołtysi gminy Serokomla.

Dziękujemy za udział w lokalnych uroczystościach naszej ,,Małej Ojczyzny”.

Danuta Drejka