Ogłoszenia duszpasterskie 28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021

 1. W minioną niedzielę (3.10) obchodziliśmy 82 rocznicę Ostatniej Bitwy Obronnej 1939 roku połączoną ze Świętem 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Wyrazy wdzięczności składamy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania tej Uroczystości. Za udekorowanie kościoła dziękujemy pani Ani i panu Karolowi.
 2. W dniu wczorajszym zaś przeżyliśmy uroczystość odpustową ku czci NMP Różańcowej. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać Wiesławowi Nestorukowi, proboszczowi z Żabianki, za przewodniczenie sumie odpustowej i wygłoszone Słowo Boże. Dziękujemy również wszystkim kapłanom, liturgicznej służbie ołtarza i zaangażowanym w procesję /……./
 3. Spełniając prośbę łukowskiego Sanepidu, przypominamy o obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa przez wszystkich uczestników zgromadzeń liturgicznych w kościele.
 4. Przeżywamy dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Dziękujemy Bogu podczas każdej Mszy św. za dar tak wybitnego papieża, za jego nauczanie i przykład życia.
 5. jednym z wielu akcentów tego dnia jest zbiórka do puszek po każdej Mszy św. ofiar pieniężnych na Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli na stypendia dla uzdolnionej młodzieży ale pochodzącej z ubogich materialnie rodzin.
 6. modlitwa różańcowa dziś po Mszy św. o godz. 10.00
 7. Przypominamy o konieczności zgłaszania w kancelarii parafialnej zamiaru prowadzenia jakichkolwiek prac kamieniarskich na cmentarzu.
 8. Wszystkim parafianom i gościom przypominamy też o obowiązku segregacji odpadów na cmentarzu.
 9. Możemy już zaopatrywać się w kartki wypominkowe, które wyłożone są na stolikach obok prasy. Czytelnie wypełnione kartki wypominkowe przynosimy do zakrystii.
 10. W środę – 13.10 – ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się bezpośrednio po Mszy św., a więc o godz. 17.30. O przygotowanie rozważań prosimy nauczycieli z Zespołu Szkół, a świątyni i placu mieszkańców Serokomli z ulic: Warszawskiej, Kościelnej i Nadstawnej
 11. W piątek – 15 październikaDzień Dziecka Utraconego – par. Przemienienia Pańskiego w Łukowie. Szczegóły na plakacie.
 12. W najbliższą niedzielę 17 października:
  – przed każdą Mszą św. nabożeństwo wypominkowe
  – taca gospodarcza
  – Rodzinna Niedziela– par. Adamów. Szczegóły na plakacie.
 13. Odszedł do wieczności:

+ Wojciech Pytlak z Bielan Dużych