Ogłoszenia duszpasterskie 27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.10.2021

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.10.2021

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Procesja Eucharystyczna z tej racji będzie po Mszy św. o godz. 8.00
 2. Przeżywamy 82 rocznicę Ostatniej Bitwy Obronnej 1939 roku połączonej ze Świętem 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na Mszę św. o godz. 10.00, po której odbędzie się przemarsz na cmentarz, modlitwa za wszystkich zmarłych , poległych i pomordowanych, złożenie wieńców, Apel Poległych, salwa honorowa, powrót na przykościelne błonia na dalszą część uroczystości /przemówienia, pokazy sprzętu, inscenizacje/

 1. Modlitwa różańcowa dziś po Mszy św. o godz. 12.00
 2. Zachęta do szczepień przeciwko COVID- 19 /…………………………./
 3. W tym tygodniu przypada 25r. beatyfikacji męczenników z Pratulina (6.10) oraz pierwszy czwartek miesiąca (7.10)
 4. Arturowi z okazji zbliżających się Imienin składamy jak najserdeczniejsze życzenia. Życzymy mu obfitości Bożych łask, apostolskiego zapału, zdrowia, ludzkiej życzliwości i realizacji życiowych planów.
 5. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w codziennej modlitwie różańcowej, która w zwykłe dni jest o godz. 16.15
 6. Możemy już zaopatrywać się w kartki wypominkowe, które wyłożone są na stolikach obok prasy. Zgodnie z długoletnią tradycją, razem z ofiarą wypominkową każda rodzina składa też ofiarę na całoroczne utrzymanie cmentarza. Czytelnie wypełnione kartki wypominkowe przynosimy do zakrystii.
 7. W najbliższą sobotę – 9.10 – przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową poświęconą uczczeniu Matki Bożej Różańcowej. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył oraz wygłosi Słowo Boże Wiesław Nestoruk, proboszcz parafii Żabianka. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej uroczystości wszystkich parafian i gości.
 8. W najbliższą zaś niedzielę – 10 października:
  – obchody XXI Dnia Papieskiego;
  – po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.