Ogłoszenia duszpasterskie 25 NIEDZIELA ZWYKŁA -19.09.2021

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 25 NIEDZIELA ZWYKŁA -19.09.2021

1. Scholi wraz z Opiekunami i panem organistą dziękujemy serdecznie za przewodniczenie nabożeństwu fatimskiemu (13.09), a mieszkańcom Rudy za piękne przygotowanie placu i świątyni na to wydarzenie. O przygotowanie kolejnego nabożeństwa fatimskiego (ostatniego w tym . roku) prosimy nauczycieli z Zespołu Szkół, a świątyni i placu mieszkańców Serokomli z ulic: Warszawskiej, Kościelnej i Nadstawnej.
2. W dzisiejszą niedzielę:
– po Mszy, św. o godz. 10.00 spotkanie z Kandydatami do sakramentu bierzmowania;
– Rodzinna Niedziela w Łukowie /par. Podwyższenia Krzyża Świętego/;
– taca na ogrzewanie kościoła.
3. W ubiegłą niedzielę – 12 września – miało miejsce posiedzenie Rady gospodarczo-ekonomicznej naszej parafii. Radni zostali zapoznani z aktualną sytuacją gospodarczą parafii oraz stanem finansów. Dyskutowano ponadto na wiele różnych tematów gospodarczych, czego efektem było podjęcie uchwały w sprawie systematycznej pomocy w opiece nad cmentarzem / Radni uchwalili, że mieszkańcy danej wioski przez pół roku będą odpowiedzialni za pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu i parkingu przycmentarnym.
4. Na odbudowę parkanu przy cmentarzu w minionym tygodniu złożono ofiary:/……….. / Bóg za płać.
5. W najbliższą środę – 22.09 – o godz. 17.30 zaplanowane są katechezy chrzcielne, na które zapraszamy rodziców i chrzestnych. Chrzest św. będzie zaś w niedzielę 26 września o godz. 12.00.
6. W najbliższą niedzielę – 26 września zaplanowane są:
– po Mszy św. o godz. 10.00 kolejne spotkanie dzieci klas trzecich, które przygotowują się do uroczystości Pierwszej komunii św. Na spotkanie zapraszamy również rodziców tych dzieci;
– o godz. 13.30 w Bronisławowie Dużym Msza św. polowa z okazji odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniające zamordowanych przez Niemców mieszkańców tej miejscowości.
7. W prasie katolickiej.