Ogłoszenia duszpasterskie SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021

Ogłoszenia duszpasterskie SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021

1. Mieszkańcom Zakępia składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie kościoła i placu do nabożeństwa fatimskiego oraz za przewodniczenie temu nabożeństwu. O przewodniczenie kolejnemu nabożeństwu fatimskiemu (w sierpniu) prosimy pracowników Gminy, a o przygotowanie kościoła i placu mieszkańców Serokomli z ulic: Szkolna, Gumienna, Wąskie Ścianki, Lubelska, Rybna i Rynek.
  2. Dziękujemy też wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnych obchodów 81r. mordu dokonanego przez Niemców w 1940r.
  3. Zakończone zostały w minionym tygodniu prace przy odbudowie kamiennej części parkanu cmentarnego. Składamy serdeczne Bóg zapłać p. Władysławowi Abramczykowi, głównemu wykonawcy, oraz wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu pomogli w realizacji tego dzieła. Kwestie zaś finansowe wyglądają następująco: (………)
  4. W minionym tygodniu na odbudowę parkanu złożono ofiary: /…………………/
  5. Gościmy dzisiaj O. dr Marka Kowalskiego, Paulina, misjonarza na Ukrainie, który modli się razem z nami, a po każdej Mszy św. zbiera ofiary pieniężne na budowę sanktuarium maryjnego w Mariupolu (Ukraina).
  6. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXII Tydzień św. Krzysztofa przeżywany w tym roku pod hasłem: „W drogę do Źródła Życia.”  Poświęcenie zaś pojazdów będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę (25 lipca) po każdej Mszy św.
  7. W ostatnią niedzielę sierpnia (29.08) zaplanowane są dożynki. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, gospodarzami dożynek będą w tym roku mieszkańcy Leonardowa, którzy ostatni raz mieli ten zaszczyt w roku 2005.
  1. Zachęcamy serdecznie naszych parafian, szczególnie zaś ludzi młodych i w średnim wieku do licznego udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Wszystkich innych parafian zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.
  2. W najbliższą środę – 21 lipca – o godz. 17.30 zaplanowane są katechezy chrzcielne przed chrztem dzieci w niedzielę 25 lipca.
  • W najbliższą niedzielę – 25 lipca – taca będzie tzw. gospodarcza
  • W prasie katolickiej: