WIZYTACJA KANONICZNA A.D 2021

Powiększ obraz

W niedzielę (27.06.2021 roku) w naszej parafii odbyła się Wizytacja Kanoniczna. Gościliśmy Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego – biskupa pomocniczego Diecezji Siedleckiej.

O godz. 940 Księdza Biskupa w progach świątyni przywitał Ks. Kanonik Henryk Domański – proboszcz naszej parafii wręczając symboliczne klucze od kościoła i podał Księdzu Biskupowi krzyż do ucałowania.

Jedną z rodzin naszej parafii powitała Księdza Biskupa, a Ksiądz Proboszcz przedstawił parafię.  O godzinie 1000 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Suchodolski odprawił uroczystą Mszę Świętą.

Po Mszy Świętej Ksiądz Biskup spotkał się z Radą Parafialną na plebanii. Omówiono współpracę z Księdzem Proboszczem, zwracając uwagę na sprawy ekonomiczne i duszpasterskie.

O godzinie 1200 Ksiądz Biskup odprawił kolejną Mszę Świętą. Po Mszy Świętej spotkał się z grupami parafialnymi i ruchami działającymi na terenie naszej parafii. Przedstawiciele poszczególnych grup opowiadali o swojej działalności, byli to – schola, ministranci, Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło Wolontariatu, Parafialne Caritas, lektorzy i kantorzy, Koła Żywego Różańca.

Wizytację Kanoniczną zakończyła modlitwa za zmarłych spoczywających  na Cmentarzu Parafialnym w Serokomli przy grobie Proboszcza naszej parafii Księdza Felicjana Kożuchowskiego zmarłego w 1903r.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi Grzegorzowi za obecność i modlitwę. Życzymy niegasnącego zapału i młodzieńczego entuzjazmu na każdy dzień posługi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego uroczystego dnia.

Danuta Drejka