Ogłoszenia duszpasterskie 12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021

 1. W dzisiejszą niedzielę:
  – decyzją księży biskupów, z dniem dzisiejszym zostają odwołane;
  – dyspensy odnośnie uczestnictwa we Mszy św. spowodowane epidemią coronawirusa;
  – po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci NSPJ;
  – po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 2. Na tablicach ogłoszeniowych zainteresowani znajdą informacje:
  – O 41 Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej;
  – O Diecezjalnym Dniu Chorego – Kodeń 2.07.2021;
  – O Rekolekcjach Powołaniowych dla młodzieży męskiej w dn. 25-27.06.
 3. Na prace związane z odbudową parkanu w minionym tygodniu wpłynęły ofiary pieniężne: /………………………../
 4. Zachęcamy do udziału w codziennych nabożeństwach do NSPJ, które we wtorek i czwartek są po Mszy św. o godz. 7.00, w pozostałe zaś dni tygodnia o 16.40 (przed Mszą św. o 17.00)
 5. W najbliższą środę– 23 czerwca – po Mszy św. popołudniowej/ok. 18-tej/ zaplanowane są katechezy chrzcielne. Zapraszamy na nie rodziców naturalnych i chrzestnych. Najbliższy zaś chrzest będzie jednak dopiero w niedzielę 4 lipca o godz. 12.00
 6. W najbliższy piątek – 25 czerwca – uroczystą Mszą św. o godz. 9.00 chcemy zakończyć z Bogiem rok szkolno-katechetyczny i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Zapraszamy na wspólną modlitwę wszystkie dzieci i młodzież oraz rodziców, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 7. W najbliższą zaś niedzielę – 27 czerwca – będzie miała miejsce wizytacja kanoniczna naszej parafii, której dokona ks. biskup Grzegorz Suchodolski. Program wizytacji przedstawia się następująco:

–  9.45  –   Ingres ks. biskupa /wspólnota parafialna czeka przed świątynią/

– 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa

– 11.00 – 11.45 spotkanie na plebanii z Radą Parafialną /duszpasterska i ekonomiczna/

– 12.00 –  Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa /uczestniczą w niej wszystkie grupy parafialne: ministranci, lektorzy młodsi i starsi, Koła Żywego Różańca, schola, Caritas, Kandydaci do sakramentu bierzmowania, inne/

– 13.00 – 13.40 – spotkanie ks. biskupa z grupami parafialnymi/w kościele/

– 13.45 – 14.00 – nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych /………../

14.15 – spotkanie z duchowieństwem całego dekanatu – obiad

 1. Ze względu na tak podniosłe wydarzenie jakim jest wizytacja parafii, zwracamy się z prośbą w następujących sprawach:
  – wszystkich ministrantów prosimy o zabranie dzisiaj do domu komży, a ich mamy prosimy o wypranie komży. Ponadto ministranci przychodzą na spotkanie w środę i piątek na godz. 16.00
  – wszystkich parafian prosimy o zaprowadzenie jak najlepszego porządku na grobach swoich najbliższych oraz w najbliższym otoczeniu /należy więc usunąć wypalone znicze, suche i sztuczne wieńce, zniszczyć chwasty/
  – w najbliższą środę – 23.06 – na godz. 18.00 zapraszamy po dwie osoby z każdej wioski do pomocy w uporządkowaniu starej części cmentarza, na której planowana jest obecność ks. biskupa /przy grobie ks. Kożuchowskiego/ i modlitwa za wszystkich zmarłych. Jedna osoba z danej wioski przychodzi z podkaszarką, druga z grabiami. Prosimy Radnych o wcześniejsze rozeznanie, kto zgłosi się do pracy /…………………./
 2. Rodzicom dzieci, które w tym roku były u Pierwszej Komunii Świętej dziękujemy za przygotowanie ostatniego nabożeństwa fatimskiego, a mieszkańcom Bronisławowa Dużego za piękne przygotowanie placu i kościoła. O przygotowanie kolejnego nabożeństwa fatimskiego/13.07/ prosimy KRK z Zakępia, a wszystkich mieszkańców Zakępia o przygotowanie kościoła i placu.
 3. W prasie katolickiej:
 4. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji wizytacji kanonicznej parafii …………………