Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO-23.05.2021

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny, a tym samym kończy się czas Komunii wielkanocnej i rozpoczyna Okres Zwykły. Ponadto w dniu dzisiejszym:
    – mamy możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”./przy zachowaniu zwykłych warunków/;
    – po Mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo ku czci NMP /majowe/;
    – o godz. 12.00 Msza św. w intencji rolników i wszystkich ludzi pracy.
  2. Jutro drugi dzień „zielonych świąt”, Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 10.00
  3. W minionym tygodniu na prace przy odbudowie kamiennej części parkanu złożono ofiary/……………../
  4. Ogłoszenie w sprawie konkursu „Historia z Mojego Podwórka” …/odczytać/
  5. W miniony piątek zakończyliśmy procesje błagalne o uświęcenie pracy rolnika i każdej innej pracy. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim uczestnikom procesji oraz osobom najbardziej zaangażowanym: przygotowującym ołtarze i trasę przemarszu oraz kierowcom. Dziękujemy też za złożone ofiary pieniężne na odbudowę parkanu i inne potrzeby parafii.
  6. W najbliższą niedzielę /30 maja/ na godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Kandydatów do bierzmowania.
  7. Również w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 kolejna Msza św. w intencji rolników i wszystkich ludzi pracy.
  8. Odeszła do wieczności:
    + Zofia Pytlak z Bielan