7 N. WIELKANOCY– UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO– 16.05.2021

Powiększ obraz

7 N. WIELKANOCY– UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO– 16.05.2021

 1. W dniu wczorajszym nasza wspólnota parafialna przeżyła uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, w której uczestniczyło 33 dzieci. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przygotowania tej uroczystości /…………/. Rodzicom tych dzieci dziękujemy ponadto za finansowy dar materialny dla naszej parafii /……………………./
  – przez najbliższe dni dzieci te przeżywają tzw. „Biały tydzień” uczestnicząc codziennie w nabożeństwach majowych i Eucharystii.
  – dzisiejsza taca jest na cele gospodarcze parafii /odbudowa parkanu/
 2. Dziękujemy też serdecznie za pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie: Kandydatom do bierzmowania dziękujemy za rozważania, a rodzicom dzieci I-komunijnych za przygotowanie kościoła i placu. O przygotowanie rozważań kolejnego nabożeństwa prosimy rodziców dzieci I-komunijnych, a kościoła i placu mieszkańców Bronisławowa.
 3. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i trzeci dzień Nowenny do Ducha Św.
 4. Na Mszy św. o godz. 12.00, w dniu dzisiejszym, przeżywać będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Dziś tzw. Rodzinna Niedziela. W parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie katecheza do małżonków i rodzin, adoracja i Eucharystia. Szczegóły zainteresowane osoby znajdą na plakacie
 6. Trwają prace przy odbudowie kamiennej części parkanu cmentarnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają modlitwą, pomocą i finansami prowadzone dzieło. W minionym tygodniu złożono ofiary: …….
 7. W wielu miejscowościach naszej parafii miały już miejsce procesje dziękczynno-błagalne o uświęcenie pracy rolnika i każdej innej. Na najbliższą niedzielę – 23 maja – o godz. 12.00 zapraszamy z tej racji na Mszę św. mieszkańców następujących wiosek: Leonardów, Karolina, wieś Pieńki i Leopoldówka, Bielany, Ruda i Kolonia Zachodnia. Mieszkańcy kolejnych wiosek będą zaproszeni w następną niedzielę.
 8. Najbliższa niedziela to już urocz. Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres wielkanocny. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego za śpiew hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”
 9. W tym zaś tygodniu zaplanowane zostały procesje w następujących miejscowościach: /……………………../
 10. Odeszli do wieczności: + Czesława Grądek z Bronisławowa i + Zenon Kowalewski z Pieniek