Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 02.05.2021

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 02.05.2021

 1. W dniu dzisiejszym:
  – po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie N. Sakramentu, adoracja, nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca;
  – na Mszy św. o godz. 12.00 chrzest św. dzieci.
 2. Jutro – 3 maja – przypada Urocz. NMP. Królowej Polski. Msze św. będą o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Na Mszę św. o godz. 10.00 w szczególny sposób zapraszamy władze samorządowe, gminne i szkolne. Wszystkich parafian prosimy o wywieszenie flag narodowych i kościelnych.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i miesiąca. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w Eucharystii.
 4. Trwają prace przy odbudowie kamiennego parkanu przy cmentarzu od strony północnej. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy włączyli się w różne prace pomocnicze, a zwłaszcza: p. Józefowi i Markowi Antasom (ciagniki- odwóz ziemi z wykopów), Andrzejowi Białeckiemu z Rudy (koparka) oraz wielu innym osobom.
 5. Bóg zapłać za ofiary pieniężne złożone w ostatnim czasie na odbudowę parkanu ( w dn. 11 – 30 kwietnia):……………………
 6. W najbliższy wtorek – 4 maja – przypada liturgiczne wspomnienie Św. Floriana – Patrona strażaków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 strażaków, ich rodziny, sympatyków i wszystkich, którzy doceniają ofiarną służbę tych ludzi.
 7. Spotkania z dziećmi klas trzecich oraz ich rodzicami przed I Komunią Św. będą w tym tygodniu we wtorek (4.05) i czwartek (6.05) o godz. 14.00
 8. W tym tygodniu chcemy też rozpocząć tzw. Poświęcenia pól, czyli zanosić do Boga modlitwy o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolnika i w każdej innej pracy. Dlatego też na procesje dziękczynno-błagalne w danym miejscu oraz na Mszę św. w intencji danej wspólnoty zaproszeni są nie tylko rolnicy lecz wszyscy, którzy chcą dziękować Bogu za wykonywane prace i prosić Boga o Jego błogosławieństwo.

Przypominamy główne postanowienia związane z poświęceniami:

 1. procesje błagalne, a po jakimś czasie Msze św. w intencji danej wspólnoty będą w różne dni tygodnia.
 2. dana wspólnota przygotowuje cztery ołtarze i około pół godziny przed wyznaczonym czasem wysyła pojazd po księdza i pana organistę.
 3. ofiary pieniężne, które tradycyjnie składamy z tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.

 

Grafik planowanych poświęceń w tym tygodniu:         

 1. Wtorek – 4.05.2021
  – godz. 18.00  Leonardów
 2. Środa  – 5.05.2021
  – godz.  15.00 Karolina
  – godz. 18.00  Pieńki /wieś i kolonia Leopoldówka (1 ołtarz) /             
 1. Czwartek – 6.05.2021
  – godz. 15.30 Bielany
  – godz. 18.30  Zakępie                                        
 1. W najbliższą sobotę – 8 maja – zechcemy uczcić Patrona naszej parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. kanonik Mieczysław Milczarczyk, proboszcz z Radoryża Kościelnego. Po sumie będzie procesja Eucharystyczna
 2. W prasie katolickiej:
 3. Modlitwa do św. Józefa …………..