Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 02.05.2021

Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 02.05.2021

1. W dniu dzisiejszym:
    – po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie N. Sakramentu, adoracja, nabożeństwo majowe i procesja Eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca;
    – na Mszy św. o godz. 12.00 chrzest św. dzieci.
  2. Jutro – 3 maja – przypada Urocz. NMP. Królowej Polski. Msze św. będą o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. Na Mszę św. o godz. 10.00 w szczególny sposób zapraszamy władze samorządowe, gminne i szkolne. Wszystkich parafian prosimy o wywieszenie flag narodowych i kościelnych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek i miesiąca. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w Eucharystii.
  4. Trwają prace przy odbudowie kamiennego parkanu przy cmentarzu od strony północnej. Składamy serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy włączyli się w różne prace pomocnicze, a zwłaszcza: p. Józefowi i Markowi Antasom (ciagniki- odwóz ziemi z wykopów), Andrzejowi Białeckiemu z Rudy (koparka) oraz wielu innym osobom.
  5. Bóg zapłać za ofiary pieniężne złożone w ostatnim czasie na odbudowę parkanu ( w dn. 11 – 30 kwietnia):……………………
  6. W najbliższy wtorek – 4 maja – przypada liturgiczne wspomnienie Św. Floriana – Patrona strażaków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 strażaków, ich rodziny, sympatyków i wszystkich, którzy doceniają ofiarną służbę tych ludzi.
  7. Spotkania z dziećmi klas trzecich oraz ich rodzicami przed I Komunią Św. będą w tym tygodniu we wtorek (4.05) i czwartek (6.05) o godz. 14.00
  8. W tym tygodniu chcemy też rozpocząć tzw. Poświęcenia pól, czyli zanosić do Boga modlitwy o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy rolnika i w każdej innej pracy. Dlatego też na procesje dziękczynno-błagalne w danym miejscu oraz na Mszę św. w intencji danej wspólnoty zaproszeni są nie tylko rolnicy lecz wszyscy, którzy chcą dziękować Bogu za wykonywane prace i prosić Boga o Jego błogosławieństwo.

Przypominamy główne postanowienia związane z poświęceniami:

1. procesje błagalne, a po jakimś czasie Msze św. w intencji danej wspólnoty będą w różne dni tygodnia.
  2. dana wspólnota przygotowuje cztery ołtarze i około pół godziny przed wyznaczonym czasem wysyła pojazd po księdza i pana organistę.
  3. ofiary pieniężne, które tradycyjnie składamy z tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.

Grafik planowanych poświęceń w tym tygodniu:

1. Wtorek – 4.05.2021
    – godz. 18.00  Leonardów
  2. Środa  – 5.05.2021
    – godz.  15.00 Karolina
    – godz. 18.00  Pieńki /wieś i kolonia Leopoldówka (1 ołtarz) /
  1. Czwartek – 6.05.2021
    – godz. 15.30 Bielany
    – godz. 18.30  Zakępie
  1. W najbliższą sobotę – 8 maja – zechcemy uczcić Patrona naszej parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. kanonik Mieczysław Milczarczyk, proboszcz z Radoryża Kościelnego. Po sumie będzie procesja Eucharystyczna
  2. W prasie katolickiej:
  3. Modlitwa do św. Józefa …………..