Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 25.04.2021

Ogłoszenia duszpasterskie CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 25.04.2021

1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak co roku – rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zapraszamy każdego dnia na Mszę św. aby modlić się wspólnie o dar nowych powołań, również z naszej parafii.
  2. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.
  3. W miniony wtorek ( 20.04) rozpoczęte zostały prace związane z odbudową kamiennego parkanu przy cmentarzu od strony północnej. Zostanie też wykonany chodnik z kostki brukowej, od przejścia ze strony północnej do środka starej części cmentarza. W dalszych planach jest połączenie tego chodnika z aleją, która będzie wykonana na tej części cmentarza (od pierwszej bramy cmentarnej w kierunku północnym).
  4. Panu Robertowi Wojciechowskiemu składamy serdeczne Bóg zapłać za wypożyczenie na czas budowy parkanu metalowego kontenera.
  5. Dziękujemy również za ofiary złożone w ostatnich dwóch tygodniach na odbudowę parkanu przy cmentarzu: ……………………….
  6. Jutro godz. 14.00 zaplanowane jest spotkanie dzieci klas trzecich oraz ich rodziców przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
  7. Od soboty /1 maja/ rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w zwykłe dni będą się zaczynały o godz. 16.30. Msze św. zaś w tym miesiącu będą sprawowane tylko po południu o godz. 17.00.
    – w niedziele i święta nab. majowe będą po Mszy św. o godz. 10.00;
    – miesiąc maj jest dobrą okazją aby zadbać o przydrożne krzyże i figury. Ich stan i wygląd niech świadczy o żywotności naszej wiary.
  8. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału w Eucharystii. W sobotę zapraszamy szczególnie osoby należące do Kół Żywego Różańca, z którymi po Mszy św. zaplanowane jest spotkanie modlitewno-formacyjne.
  9. Najbliższa niedziela(2.05)będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja NS i procesja Eucharystyczna wokół kościoła
  • W prasie katolickiej:
  • Odeszli do wieczności: