Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ –28.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ –28.03.2021

1. W dniu dzisiejszym:
    – przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św.
    – w godz. od 14.00 d0 16.00 odwiedzimy w domach obłożnie chorych naszych parafian, udzielając im sakramentów i przygotowując duchowo do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
    – Nadal możemy zgłaszać chorych.
    – Przypominamy o restrykcjach w gromadzeniu się osób, także na Mszach św. i na nabożeństwach, tj. 1 osoba na 20 m2/do tej pory było 1 osoba na 15 m2. Pamiętajmy też o zakładaniu maseczek i dezynfekcji rąk.
  1. Bóg zapłać za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego /………/
  2. Dziękujemy również za jedną ofiarę złożoną w minionym tygodniu na odbudowę parkanu przy cmentarzu: /…………………/
  3. Informujemy jednocześnie, że jeśli tylko nie będzie żadnych przeszkód, to po świętach wielkanocnych planowane jest rozpoczęcie prac związanych z odbudową kamiennej części parkanu.
  4. Ze względu na panującą epidemię nie będzie w tym roku Drogi Krzyżowej ulicami naszej Osady.
  5. Od najbliższego zaś czwartku będziemy przeżywać Święte Triduum Paschalne /………../ Liturgia Wielkiego Czwartku oraz Wielkiego Piątku będzie sprawowana o godz. 17.00, Wigilia Paschalna zaś /w Wielką Sobotę / o godz. 19.00. Wszystkich parafian i gości zachęcamy serdecznie do udziału w liturgii tych wielkich dni.
  6. Chrzest dzieci zaplanowany jest na poniedziałek wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 12.00
  7. Szczegółowe ogłoszenia odnośnie poszczególnych dni Triduum Paschalnego będą podawane na bieżąco, począwszy od Wielkiego Czwartku.
  8. Odeszli do wieczności:
    + Wanda Cybulska z Rudy /pogrzeb jutro o 13.00/
    + Zbigniew Ociesa pochodzący z naszej parafii /pogrzeb w środę o 15.00/.
  9. Modlitwa do św. Józefa ……………….