Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021

Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do dobrego przygotowania oraz przeżycia Rekolekcji Wielkopostnych. Dziękujemy zaś w szczególności:
    – Rekolekcjoniście i kapłanom spowiednikom;
    – panu organiście i kościelnemu;
    – lektorom, kantorom i ministrantom;
    – pani pracującej w kuchni;
    – wszystkim osobom, które ofiarowały różne produkty na stół rekolekcyjny.
  2. W dzisiejszą niedzielę:
    – po Mszy św. o godz. 10.00 Gorzkie Żale, a następnie spotkanie dzieci klas trzecich oraz ich rodziców przed uroczystością Pierwszej Komunii Św.;
    – taca na potrzeby gospodarcze parafii;
    – rozprowadzamy Paschaliki ( min. ofiara to 20 zł) czyli świece, które przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę;
    – po remoncie wznowiona została gra na organach.
  3. Na tablicach ogłoszeniowych znajdziemy informacje:
    – o Ekstremalnej Drodze Krzyż. Radoryż Kościelny – Wola G. /26 marca/;
    – o V narodowym czytaniu Pisma Świętego;
    – o możliwości przekazania 1 % podatku na cele edukacyjne
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego /………………………../
  5. W środę -24.03 – o godz. 18.00 katechezy chrzcielne
  6. W czwartek – 25.03 – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień świętości życia. Msze św. będą o godz. 10.00 i 17.00 Podczas każdej Mszy św. osoby chętne mogą podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  7. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16:30
  8. W najbliższą niedzielę – 28.03 – zaplanowane są:
    – o godz. 12.00 Msza św. połączona z udzielaniem chrztu św.;
    – w godz. od 15.30 do 17.00 odwiedziny w domach obłożnie chorych parafian aby ich przygotować na święta. W zakrystii możemy zgłaszać chorych. Czekamy też na zgłoszenie się jeszcze jednego uczynnego kierowcy, który nas zawiezie do chorych.
  9. Najbliższa niedziela /28.03 / to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca w Kościele Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm przed każdą Mszą św.
  10. Odszedł do wieczności:+ Stanisław Szepietowski z Serokomli.
  11. Modlitwa do św. Józefa ……………………..