Ogłoszenia duszpasterskie PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.2021

 1. W dniu dzisiejszym:
  – po Mszy św. o godz. 10.00 Gorzkie żale przy wystawionym Najświętszym Sakramencie;
  – taca na remont Kurii Diecezjalnej.
 2. Zachęcamy serdecznie wszystkich parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych, w Drodze krzyżowej i Gorzkich żalach. Przypominamy, że Droga krzyżowa jest w każdy piątek W. Postu o godz. 16.00, a Gorzkie żale w niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00 /bez wystawiania Najświętszego Sakramentu/ i po Mszy św. o godz. 10.00 / przy wystawionym Najświętszym Sakramencie/.
 3. Osoby indywidualne oraz Koła Różańcowe zachęcamy do składania ofiar na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego. Na kwiaty będą zbierane również ofiary podczas Drogi krzyżowej.
 4. Mając na uwadze planowaną odbudowę części kamiennego parkanu przy cmentarzu ( prawdopodobnie jeszcze w tym roku), poszukujemy jakiegoś przenośnego garażu blaszanego lub kontenera na różne narzędzia i niektóre materiały. Taki garaż bądź kontener byłby postawiony na parkingu cmentarnym, w pobliżu miejsca planowanych prac. Gdyby ktoś z parafian miał możliwość wypożyczenia powyższych urządzeń, proszony jest o kontakt z ks. proboszczem.
 5. Dnia 23 stycznia br., podczas obchodów XXV rocznicy beatyfikacji Wincentego Lewoniuka i jego 12 Towarzyszy Męczenników Podlaskich, została zainicjowana w Pratulinie comiesięczna Diecezjalna Nowenna, która każdego 23 dnia miesiąca jest odmawiana w każdej parafii naszej Diecezji. Zapraszamy więc naszych parafian w najbliższy wtorek na wspomnianą Nowennę.
 6. Przypominamy, że w najbliższą sobotę – 27 lutego – odbędzie się w Radzyniu Podlaskim kolejny (VI) Kongres Różańcowy. Do najbliższego wtorku czekamy na zgłoszenia chętnych na wyjazd.
 7. W najbliższą niedzielę (28.02), po każdej Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi w świecie „Ad Gentes”.
 8. W prasie katolickiej:
 9.  Modlitwa przez wstawiennictwo św. Józefa: „Do Ciebie św. Józefie……….”