Ogłoszenia duszpasterskie SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.02.2021

  1. W najbliższą środę –17 lutego – przypada Popielec, który rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze św. będą w tym dniu o godz. 8.00; 10.00 i 17.00. Obrzęd posypania głów popiołem /na znak naszej gotowości do podjęcia wielkopostnych wyzwań / podczas każdej Mszy św.
  2. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły/dla osób pomiędzy 18, a 60 rokiem życia/ Oznacza to, że nie tylko mamy powstrzymać się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych ale i ograniczyć ilościowo spożywanie posiłków / raz do syta i dwa razy lekki posiłek/
  3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie o godz. 16.00 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza św. w tym dniu będzie sprawowana bezpośrednio po nabożeństwie. Podczas Drogi Krzyżowej, jak w poprzednich latach, będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. W każdą zaś niedzielę Wielkiego postu będą śpiewane Gorzkie Żale; przed Mszą św. o godz. 8.00/bez wystawiania Najśw. Sakr./ i po Mszy św. o godz. 10.00 /przy wystawionym Najświętszym Sakramencie/.        Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami /……………………/
  5. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby gospodarcze parafii. W najbliższą zaś niedzielę /21 lutego/ taca w całej diecezji będzie zbierana na remont Kurii Diecezjalnej.
  6. Za dwa tygodnie, w sobotę –27 lutego – będzie miał miejsce w Radzyniu Podlaskim Kongres Różańcowy. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w tym Kongresie, zwłaszcza osoby należące do Kół Różańcowych. Jeżeli zbierze się odpowiednia ilość chętnych osób, zorganizujemy wyjazd autokarem czy busem. W zakrystii czekamy na zgłoszenia, także i tych osób, które planują wyjazd indywidualny.
  7. W prasie katolickiej:
  8. „Do Ciebie św. Józefie”……..