Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.02.2021

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.02.2021

 1. W miniony czwartek – 4 lutego – zakończyliśmy wizytę duszpasterską, która z powodu epidemii rozpoczęła się z 3-tygodniowym opóźnieniem. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy – mimo zrozumiałych obaw -otwierali drzwi swoich domów dla duszpasterzy parafii. Dziękujemy za przywożenie nas na kolędę i odwożenie na plebanię, za okazywaną życzliwość, rozmowy duszpasterskie i ofiary składane na bieżące funkcjonowanie parafii oraz planowaną odbudowę parkanu cmentarnego W kilku rodzinach, jak co roku, z różnych przyczyn nie było wizyty duszpasterskiej. Jesteśmy jednak gotowi odwiedzić te rodziny na indywidualne zaproszenie aby pobłogosławić mieszkańców danego domu.
 2. Serdeczne Bóg zapłać składamy panu Józefowi, ministrantom i wszystkim pozostałym osobom, które rozebrały świąteczne dekoracje w naszym kościele.
 3. W dzisiejszą niedzielę:
  – po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca,
  taca na ogrzewanie kościoła.
 4. W najbliższy czwartek (11.02), w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, przeżywać będziemy w Kościele kolejny Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy serdecznie wszystkich chorych, cierpiących, osamotnionych oraz tych, którzy opiekują się takimi osobami na Mszę św., po której zostanie odprawione nabożeństwo adoracyjne za chorych przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
 5. Za tydzień taca na potrzeby gospodarcze parafii.
 6. Obecny rok, jak wiemy, decyzją Papieża Franciszka, został w Kościele poświęcony Opiekunowi Jezusa, św. Józefowi. Ks. Biskup Kazimierz Gurda zarządził więc aby po każdej niedzielnej Eucharystii we wszystkich parafiach naszej diecezji odmawiać modlitwę: „Do Ciebie św. Józefie”.
 7. Odszedł do wieczności:

+ Edward Ponikowski z Serokomli