Imieniny proboszcza naszej parafii Księdza Kanonika Henryka Domańskiego

Powiększ obraz

We wtorek 19 stycznia br. swoje imieniny obchodził proboszcz naszej parafii Ksiądz Kanonik Henryk Domański. Z tej okazji w niedzielę 24 stycznia o godzinie 10.00 sprawowana była Msza Święta w intencji ks. Henryka. Dla podkreślenia szczególnego charakteru tej uroczystości delegaci grup parafialnych przybyli z życzeniami i kwiatami. Oprócz wzruszających życzeń był to też czas na podziękowania za kapłańską posługę w naszej parafii.

Czcigodny Księże Kanoniku!

Z okazji Twoich imienin pragniemy złożyć Ci z głębi naszych serc płynące- najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy Ci, aby Dobry Bóg otaczał Cię swoją niekończącą się opieką, okrywał płaszczem swojego Miłosierdzia i obdarzał łaskami na wszystkie dni Twojej kapłańskiej posługi.
Życzymy Ci, abyś cieszył się dobrym zdrowiem, radością życia i wieloma siłami, które pozwolą Ci przetrwać każdy, nawet najtrudniejszy moment. Nie sposób odciąć się od czasu, w którym przyszło nam żyć, dlatego w szczególny sposób życzymy Ci, abyś przeżył go bez szwanku dla zdrowia, ale przede wszystkim wyszedł z niego z jeszcze większą wiarą, że Bóg zawsze jest z Tobą; z niezawodną nadzieją opartą o Boga, o Jego miłość, o Jego obietnice, o Jego moc.
Jednocześnie dziękujemy Ci za wszystkie te postawy i sytuacje, w których pokazałeś nam- Służbie Liturgicznej Ołtarza, oraz całej naszej rodzinie parafialnej, jak ważna jest wiara w Bożą Opatrzność w obliczu pandemii i wszystkich innych zagrożeń.
Niech Pan Bóg Cię błogosławi.

Drogi Księże Proboszczu!

W tym wyjątkowym czasie pragniemy towarzyszyć Ci w tej radości oraz złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia.
Życzymy Ci wielu łask Bożych, siły i ufności w to, że Pan Jezus wciąż Ci towarzyszy i wspomaga Cię tchnieniem swego Ducha.
Życzymy Ci tej niegasnącej pogody ducha i radości życia, które już teraz są Twoją wizytówką, aby nigdy Cię nie opuszczały i abyś zawsze czerpał z nich siły do podejmowania nowych wyzwań.
Życzymy Ci, abyś doświadczał szczególnej troski Bożej Opatrzności w każdym czasie, a zwłaszcza teraz, gdy na Twoich barkach jest podtrzymywanie, a nie rzadko odbudowanie życia duchowego i poczucia przynależności do Boga, każdego z nas.

Dzień imienin to jedna z okazji abyśmy mogli wyrazić wdzięczność za posługę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy, że prowadzisz nas ku Bogu i utwierdzasz w przekonaniu, że to właśnie Jezus jest naszą drogą, prawdą i życiem. Dziękujemy za to, że możemy liczyć na rozmowę, radę, dobre słowo. Wierzymy, że Twoja posługa pomaga nam w odnajdywaniu właściwych dróg  i umacnianiu wiary, którą wyznajemy. Jesteśmy pełni nadziei, że głoszone przez Ciebie słowo Boże prowadzi do przemiany ludzkich serc.

Korzystając z możliwości bycia z Tobą w tak ważnym czasie, w imieniu Rady Parafialnej, Zespołu Katechetycznego oraz całej  naszej wspólnoty życzymy:

zdrowia, aby dopisywało przez długie lata, radości, która wyraża się poprzez dostrzeganie nawet tych najmniejszych drobnostek; nadziei, która nie gaśnie, która pozwala na realizację zamierzonych celów i która pomaga w kroczeniu drogą kapłańską; pokoju, który koi, uspokaja, pozwala ze zrozumieniem spojrzeć na rzeczywistość ; wiary, która daje oparcie, pokrzepia, dodaje otuchy i pozwala powstać, kiedy do serca wkrada się bezradność; uśmiechu, który sprawia, że inni też się uśmiechają i aby na Twojej drodze nigdy nie zabrakło przyjaznych i życzliwych ludzi.

Niechaj dobry Jezus otacza Cię potrzebnymi łaskami a Matka Boska ma zawsze w swojej opiece.

“Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni  swe oblicze nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie swe oblicze i niech obdarzy cię pokojem.”
(Lb 6,24-26)