Ogłoszenia duszpasterskie 33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020

 1. W dzisiejszą niedzielę:
  – przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe;
  – po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które już od jutra będzie dostarczał do naszych rodzin pan organista. Przypominamy, że przyjęcie poświęconego opłatka z rąk pracownika Kościoła jest wyrazem naszej łączności ze wspólnotą Kościoła i okazją do okazania wdzięczności za pracę organisty. Oto tygodniowy grafik roznoszenia opłatków przez pana organistę;
  – Światowy Dzień Ubogichtaca na Diecezjalną Caritas.
 2. W minionym tygodniu na odbudowę parkanu przy cmentarzu złożono jedną ofiarę: 100 zł – bezimiennie z Woli Bukowskiej. Bóg zapłać.
 3. Dwa miesiące temu rozpoczęliśmy systematyczną renowację posiadanych przez parafię naczyń liturgicznych aby im przywrócić dawną świetność. Prace wykonują fachowcy w tej branży, a polega ona na oczyszczeniu danego przedmiotu i ponownym wyzłoceniu. W ten sposób zostały już odnowione jedna puszka na komunikanty i jeden kielich mszalny. Aktualnie w renowacji są dwie kolejne puszki.
 4. W najbliższą niedzielę – 22 listopada – Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zakończymy kolejny rok liturgiczny. Z tej racji:
  – po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia;
  – możliwość zyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie aktu poświęcenia.
 5. Ponadto w niedzielę – 22 listopada:
  – przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe;
  – podczas każdej Mszy św. modlitwy w intencji pana organisty, scholi młodzieżowej i wszystkich związanych z muzyką sakralną z okazji św. Cecylii, ich Patronki;
  – taca na ogrzewanie kościoła.
 6. Odeszli do wieczności:

+ Marianna Lipka z Serokomli

+ Marian Witek z Woli Bukowskiej

+ Janina Ręcławowicz z Poznania