Ogłoszenia duszpasterskie 33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020

Ogłoszenia duszpasterskie 33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020

1. W dzisiejszą niedzielę:
    – przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe;
    – po Mszy św. o godz. 10.00 błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny, które już od jutra będzie dostarczał do naszych rodzin pan organista. Przypominamy, że przyjęcie poświęconego opłatka z rąk pracownika Kościoła jest wyrazem naszej łączności ze wspólnotą Kościoła i okazją do okazania wdzięczności za pracę organisty. Oto tygodniowy grafik roznoszenia opłatków przez pana organistę;
    – Światowy Dzień Ubogichtaca na Diecezjalną Caritas.
  2. W minionym tygodniu na odbudowę parkanu przy cmentarzu złożono jedną ofiarę: 100 zł – bezimiennie z Woli Bukowskiej. Bóg zapłać.
  3. Dwa miesiące temu rozpoczęliśmy systematyczną renowację posiadanych przez parafię naczyń liturgicznych aby im przywrócić dawną świetność. Prace wykonują fachowcy w tej branży, a polega ona na oczyszczeniu danego przedmiotu i ponownym wyzłoceniu. W ten sposób zostały już odnowione jedna puszka na komunikanty i jeden kielich mszalny. Aktualnie w renowacji są dwie kolejne puszki.
  4. W najbliższą niedzielę – 22 listopada – Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zakończymy kolejny rok liturgiczny. Z tej racji:
    – po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia;
    – możliwość zyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie aktu poświęcenia.
  5. Ponadto w niedzielę – 22 listopada:
    – przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe;
    – podczas każdej Mszy św. modlitwy w intencji pana organisty, scholi młodzieżowej i wszystkich związanych z muzyką sakralną z okazji św. Cecylii, ich Patronki;
    – taca na ogrzewanie kościoła.
  6. Odeszli do wieczności:

+ Marianna Lipka z Serokomli

+ Marian Witek z Woli Bukowskiej