Ogłoszenia duszpasterskie 32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.11.2020

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie 32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.11.2020

 1. Dzisiejsza niedziela to Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Ogarniamy modlitwą wszystkich prześladowanych chrześcijan oraz wspieramy ich materialnie /zbiórka przed kościołem po każdej Mszy św./
 2. Przed każdą Mszą św. w dniu dzisiejszym modlimy się za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Modlimy się za wszystkie dusze czyśćcowe, ale dziś zwłaszcza za zmarłych z Serokomli. Przypominamy też, że przez cały listopad możemy składać kartki wypominkowe.
 3. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionych dniach (do 7 listopada włącznie) gromadzili się w kościele na koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwy wypominkowe i Mszę św. za zmarłych.
 4. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na remont organów.
 5. W minionym tygodniu na remont organów i odbudowę parkanu przy cmentarzu złożono jedną ofiarę: 100 zł – Marianna Greszta z Zakępia. Bóg zapłać.
 6. Na stolikach , obok prasy wyłożone są kalendarze seminaryjne, które możemy nabywać składając do skarbonek dobrowolną ofiarę na utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium Duchownego. Serdecznie zachęcamy.
 7. W najbliższą środę – 11 listopada – przypada Święto Niepodległości. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 8.00; 10.00 i 12.00. O godz. 12.00 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zachęcamy parafian do udziału we wspólnej modlitwie i prosimy o wywieszenie flag narodowych nie tylko przy instytucjach i zakładach, ale też przy naszych domach i posesjach.
 8. W najbliższą niedzielę /15 listopada/:
  – przed każdą Mszą św. modlitwy wypominkowe, które w tym roku będą odczytywane według następującego porządku: /……………………../
  – taca na Caritas Diecezjalną
 9. Odeszli do wieczności:

+ Witold Ponikowski z Serokomli

+ Marianna Lipka z Serokomli. Jej pogrzeb będzie we wtorek /10.11/ o godz. 11.00, poprzedzony modlitwą różańcową