Ogłoszenia duszpasterskie XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA –02.08.2020

Ogłoszenia duszpasterskie XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA –02.08.2020

1. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie najświętszego sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy świętej o godzinie 10.00.
  2. Zapraszamy każdego dnia wszystkich parafian na Mszę świętą o godzinie 19.00,   w dniach od 03 do 14 sierpnia z wyjątkiem niedziel. O godz. 18.30 będzie modlitwa różańcowa , Msza święta i Apel Jasnogórski. W tym tygodniu we wtorek Msza święta sprawowana będzie o godz. 7.00 i 19.00. /…../. W tych dniach będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami i wspierać ich wysiłek naszymi modlitwami.
  3. W czwartek – 06 sierpnia– przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy wszystkich na Msze święte, które będą sprawowane o godz. 8.00 i 19.00.
  1. Rozpoczął się miesiąc sierpień; miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek i ważnych rocznic. Jest to również miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy naszych parafian do poważnego potraktowania głosu Kościoła wzywającego do abstynencji.
  1. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się ulotki PCK, z informacją dla wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w wolontariat, Polskiego Czerwonego Krzyża. Wszelkie informacje umieszczone są na tych ulotkach.
  1. Dnia 08 sierpnia (sobota)- Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie, zaprasza wszystkich duchowych pielgrzymów na Wieczór Uwielbienia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  1. W minionym tygodniu na remont i odbudowę parkanu przy cmentarzu wpłynęły ofiary: /…/
  2. Na ten sam cel wpłynęły ofiary na konto bankowe parafii /od kwietnia do końca lipca/ ….
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  1. Na tablicach ogłoszeniowych znajdziemy informację:
    – o pielgrzymkach
    – o uroczystościach odpustowych w naszych sanktuariach: w Woli Gułowskiej, Leśnej Podlaskiej i Kodniu.
  1. W sobotę -08 sierpnia – przez teren naszej parafii przejedzie XII Podlaska Konna Pielgrzymka, która w godzinach przedpołudniowych zatrzyma się na krótki odpoczynek przy kaplicy w Zakępiu.
  2. Odeszła do wieczności:
    + Śp. Pelagia Nakonieczna z Pieniek