Ogłoszenia duszpasterskie SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020

Powiększ obraz

Ogłoszenia duszpasterskie SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020

 1. Zmarł ojciec ks. biskupa Kazimierza Gurdy. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00 w diecezji kieleckiej. Z tego też względu jutrzejsza Msza św. w naszej parafii będzie wyjątkowo o godz. 7.00 Zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy XXI Tydzień św. Krzysztofa przeżywany w tym roku pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Jest to szczególny czas aby dziękować Bogu za szczęśliwie odbyte podróże oraz aby poświęcić pojazdy mechaniczne, którymi się poruszamy i złożyć ofiarę pieniężną na środki transportu dla misjonarzy. Poświęcenie pojazdów będzie po każdej Mszy św.
 3. Na remont organów w minionym tygodniu złożono jedną ofiarę: 100 zł – bezimiennie z Hordzieży. Bóg zapłać.
 4. O przygotowanie najbliższego nabożeństwa fatimskiego (13.08) prosimy KRK z Serokomli, placu zaś i świątyni mieszkańców Poznania.
 5. W chwili obecnej nie mamy pewności w jakim zakresie będzie możliwe zorganizowanie corocznych dożynek, ale zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, gospodarzami dożynek będą w tym roku mieszkańcy Pieniek.
 6. Komunikat bpa siedleckiego w sprawie tegorocznej pielgrzymki /…………/
 7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na remont organów.
 8. W tym tygodniu rozpocznie się miesiąc sierpień; miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek i ważnych rocznic. Jest to również miesiąc abstynencji od napojów alkoholowych. Zachęcamy naszych parafian do poważnego potraktowania głosu Kościoła wzywającego do abstynencji.
 9. Wszystkim, którzy z naszej parafii wybierają się na PPP na Jasną Górę przypominamy o zapoznaniu się ze szczegółowymi informacjami, które są wywieszone w gablotach /………………/. Spotkanie pielgrzymów grupy 14 C w najbliższą środę – 29.08 – w Adamowie o godz. 18.00
 10. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do udziału we Mszy św.
 11. W Zakępiu Msza św. w pierwszą sobotę miesiąca będzie o godz. 8.00
 12. W niedzielę – 2 sierpniapo Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie NS z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja i procesja Eucharystyczna.
 13. Odszedł do wieczności:

+ Stanisław Chojęta z Hordzieży